ZÁPOROZTAK A GÓLOK A GYŐRI ETO PARKBAN ETO FC Győr – FC Ajka 4 – 2 (1 – 1)

0

Az NBIII nyugati csoportjának küzdelmei a harmincadik fordulójához érkeztek. Az FC Ajka a bajnoki cím felé menetelő ETO FC Győr vendége volt a hétvégén az ETO Parkban.

Mindkét együttes jó formában várta a találkozót: az egykor az NB I élvonalában évtizedekig szép bajnoki és nemzetközi sikereket megért győriek – az ismert körülmények miatt – harmadik vonalba „száműzött” csapata a tavaszi idényben minden mérkőzésén megszerezte a három bajnoki pontot, a tabellát hét ponttal vezetik. Bajnokaspiránshoz méltóan az idei bajnokságban kiemelkedtek a mezőnyből, legutóbb valamikor tavaly novemberben szenvedtek vereséget, azóta csak a három pontokat gyűjtögették be. Nos, ilyen előzmények után mire számíthatott a harmadik helyen álló, kilencéves stabil NB II-es múlttal, régi sikerei helyszínének visszaszerzésére mindent elkövető FC Ajka? A tudósításból hamarosan kiderül…

A két csapat őszi, ajkai mérkőzésén, amikor az FC Ajka a kiesés kábulatában pályára lépő csapata még nem állt össze, a győriek 3 – 2-es győzelmet arattak. Bár el kell ismerni, ők is nehéz helyzetben voltak még akkoriban, de valamivel előbbre tartottak a nyilvánvalóan jobb anyagi és szakmai körülmények miatt.

A harmadik helyen álló FC Ajka vezetőedzője, Bücs Zsolt a meccs előtt is reálisan fejtette ki véleményét: – Érdekes, taktikai csatát várok. Ellenfelünk igazi célfutballt játszik. Érdekesség: ha kell, visszahúzódik kapuja elé, és megpróbál kontrázni. Nagyon veszélyesek a pontrúgásaik és nagy bedobásaik. A győriek már nem veszítik el a bajnoki címet. A mi csapatunkban is több NB I-es, NB II-es múlttal rendelkező játékos szerepel, tehát a hangulattól nem fogunk megijedni. Sőt, én bízom benne, hogy minél többen lesznek, hiszen ilyen körülmények között a legjobb futballozni.

Az FC Ajka a következő összeállításban lépett pályára ezerötszáz néző előtt:

Balogh Márton – Pál Dávid, Pákai Gergő, Kovács Gergő, Csemer Gyula – Tölgyesi Viktor, Fodor Marcell (Szabó Zsolt, 37. perc), Hanzl Máté – Lőrinczy Attila (Kovács Gábor, 46. perc), Skriba Máté, Major Norbert (Kozma Máté, 81. perc).

Vezetőedző: Bücs Zsolt.

Vezette: Doldegó Bálint (Király Zsolt, Török Katalin).

Mindjárt egy győriektől kapott „pofonnal” kezdődött a mérkőzés: A 2. percben Magasföldi Józsefet hagyta egyedül az ajkaiak védelme a tizenhatoson belül, a győri támadó megköszönte a lehetőséget és a remek átadást a játékostársaitól, majd a tehetetlen Balogh Márton mellett a hosszú alsóba gurította a labdát, 1 – 0. Öt perc múlva Zamostny Balázs lőtt az ajkaiak hálójába, a győriek szerint kár, hogy lesről tette mindezt. A változatos, izgalmas összecsapáson a két kapusnak felváltva voltak szép védéseik. Az ajkaiak nem ijedtek meg a győriektől, és a 43. percben egyenlítettek: Tölgyesi Viktor tört be a tizenhatoson belülre, és okosan gurított a kapuba Kunsági Roland kapus mellett, 1 – 1.

Szünet után az ETO lépett fel támadólag, és negyedóra alatt kétgólos előnyt szerzett: az 52. percben Szabó Lukas beadását Szimcsó Viktor segítette az ajkai kapuba, 2 – 1. Alig telt el hat perc, az előbbi gólpasszt adó Szabó Lucas óriási gólt akasztott a jobb felsőbe huszonkét méterről, 3 – 1. A kétgólos győri előny felpaprikázta az ajkaiakat, és egy tizenhatoson belüli szabálytalanság után a 74. percben büntetőt harcoltak ki. A tizenegyes pontra letett labda mögé Szabó Zsolt állt, és magabiztosan a kapu közepébe lőtt az elvetődő Kunsági Roland kapus alatt, 3 – 2. A kiegyenlített játék alapján minden úgy tűnt, hogy az egyenlítésre reális esély van, de ez a szépítő gól után három perc múlva szertefoszlott, mert Kovács Gergő egy szabálytalanság lefújását követő sípszó után elrúgta a labdát, ezért kapott egy sárga lapot, az ETO pedig a szabálytalanság miatt jogos szabadrúgást, amit Magasföldi József huszonöt méterről kíméletlenül tekert a jobb alsó sarokba, 4 – 2. A hajrában úgy tűnt, hogy mindkét csapat beletörődött az eredménybe – bár ez a hazaiaknak könnyebben sikerült -, mert már komoly gólveszély egyik kapu előtt sem alakult ki.

Igazi rangadót játszott a nyugati csoport első és harmadik helyezett csapata. A színvonalas mérkőzésen mindkét félidőben az első húsz-huszonöt percben a győriek játszottak fölényben. Az első félidőben még nem, a másodikban már gólokra tudták váltani fölényüket. Az 1 – 1-es első félidő után a második játékrészben a hetvenhetedik percig záporoztak a gólok az ETO Parkban, amiben csak az a baj, hogy ebben az időszakban a hazaiak háromszor, az Ajka csak egyszer talált be. Ezek után egyértelmű, hogy a három pont megérdemelten maradt Győrben. Ezzel a vereséggel a dobogó harmadik fokáról a negyedik helyre csúszott a csapat, hiszen az üldöző Kaposvár simán győzött a Komárom ellen, ezzel két pontos előnyt szerzett a harmadik helyen ötvenöt-ötvenhárom arányban. Még négy forduló van hátra a dobogós pozíció visszaszerzéséért. Ennek sikerülni kell, ha törik, ha szakad!

Bücs Zsolt vezetőedző a mérkőzés után így foglalta össze véleményét: – A gyorsan bekapott gól megfogott minket, majd magunkhoz térve sikerült egyenlíteni. Ebben az időszakban kifejezetten jól játszottunk. A második játékrészben a győri kispadról „jól levezették a meccset”. Különben gratulálok a hazaiaknak, megérdemelten nyertek.