Az NB III nyugati csoportjának hetedik fordulóját bonyolították le, az FC Ajka a Pénzügyőr SE-t fogadta a városi stadionban. Az ajkaiak hét ponttal a kilencedik, a vendégek hat ponttal a tizennegyedik helyről várták a találkozót.

Az FC Ajka a hatodik fordulóban nem játszott bajnoki mérkőzést, a Gyirmót FC Győr II elleni idegenbeli találkozó a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. Az MLSZ Versenybizottsága döntött az új időpontról: 2017. október 4-én, szerdán 15 órás kezdéssel kell pótolni az elmaradt találkozót.

Rozmán László vezetőedző mérkőzés előtti nyilatkozata: – Kötelező a győzelem, mindenképpen nyernünk kell. Azzal együtt, hogy a Pénzügyőr helyezése csalóka. Ellenfelünk nem rossz csapat, tudatosan futballozik, megpróbál játszani. Utóbbi ugyanakkor előny is lehet számunkra, a betömörülő vetélytársak nagyobb gondot szoktak okozni.

Az FC Ajka a következő összeállításban kezdte a találkozót:

Balogh Márton – Krebsz Máté, Pákai Gergő, Kovács Gergő, Csemer Gyula – Nagy Erik, Köles János, Illés Dávid (Major Norbert, 80. perc) – Vallejos Dominique (Horváth Patrik, 73. perc), Nagy Krisztián, Szabó Tibor (Pavliczky Balázs, 54. perc).

Vezetőedző: Rozmán László.

A mérkőzés játékvezetője: Görög Márió.

Asszisztensek: Imrő János, Péntek Zsuzsanna.

Az ajkaiak kezdték a mérkőzést és hosszú percekig a vendégek térfelén folyt a játék, komolyabb helyzet azonban a 12. percig nem alakult ki: ekkor Nagy Krisztián került ziccerhelyzetbe a tizenhatoson belül, a kapus csak szabálytalanul tudta megakadályozni a góllövésben. A játékvezető azonnal a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt a sértett nagy erővel lőtte a kapu jobb oldalába, 1 – 0. A 29. percben volt az első veszélyesebb vendégpróbálkozás: Majoros Árpád szabadrúgását a kapu fölé ütötte Balogh Márton. A 32. percben az ajkai védők az ötösön nem tudtak felszabadítani, Beszterczei Attila közelről a hálóba kotorta a labdát, ezzel a semmiből szerzett találattal váratlanul egyenlített a Pénzügyőr, 1 – 1. A félidő lefújása előtti percben egy kavarodás alakult ki a budapestiek kapuja előtt. Köles János fejesét Czuczi Márton kapus csak kiütni tudta, Illés Dávid gyorsan felismerte a lehetőséget és a hálóba küldte a labdát, 2 – 1. Az utolsó pillanatban Nagy Krisztián növelhette volna az előnyt, de lövése nem sokkal célt tévesztett.

A második félidőben is az Ajka irányította a játékot. Mindjárt az elején Csemer Gyula távoli lövése veszélyeztette Czuczi Márton kapuját, majd a 64. percben Vallejos Dominique egy percen belül kétszer is ígéretes helyzetben lépett ki, az utolsó pillanatban azonban a védők beérték, s ha nehezen is, de menteni tudtak. Néhány perc múlva a Pénzügyőr-lövés után Balogh Mártonnak a kapufa is besegített. A vendégek nagyon szervezetten védekeztek, elvétve vezettek egy-egy ellentámadást, de ez semmi veszélyt nem jelentett az ajkai kapura. A háromperces hosszabbítás második percében Major Norbert került százszázalékos helyzetbe, de lövése centikkel kerülte el a kaput, így maradt a 2 – 1-es ajkai győzelem.

Végre megtört az átok! Az FC Ajka a második forduló óta nem tudott nyerni, két vereség és egy döntetlen volt a mérlege, így az együttesre alaposan ráfért már ez a győzelem, amelyért nagyon megküzdött a zöld-fehér gárda. Valamennyi pályára lépett ajkai játékos becsületesen, lelkiismeretesen végig harcolta a mérkőzést, mindent megtett a győzelemért a szigorúan csak a védekezésre szorítkozó Pénzügyőr ellen. Látszott a játékosokon a szerdai irreális talajon lejátszott Magyar Kupa-mérkőzés fáradalma. A három pont megérdemelt, de a helyzetkihasználáson még bőven van javítani való! Talán a megyei rangadón sikerülni fog!

Rozmán László vezetőedző a mérkőzés után röviden nyilatkozott: – Kevésbé jól, de hatalmas akarattal játszott a csapat. Nehéz, de megérdemelt sikert arattunk.

A nyolcadik fordulóban ismét hazai pályán szerepel az FC Ajka: szeptember 30-án 16 órakor megyei rangadón a VLS Veszprém csapatával mérkőzik a városi stadionban.