Tizenhét úszósulis érem Pápáról – Három úszó mesterhármasa aranyéremből

0

A Rája ’94 Úszóklub Ajka sportolói az Úszósuli Körverseny sorozat idei első fordulójában Pápán szerepeltek. Hatalmas éremeső „áztatta” őket az impozáns uszodában. Tizenhét éremmel gazdagították csodálatos éremgyűjteményüket. Ebből tizenegy arany-, három ezüst-, és három bronzérem került a vitrinbe. A tizenegy aranyat négy versenyző gyűjtötte össze.

Ezen a versenyen főleg a rájás utánpótlás-korosztály úszott, néhány „piciúszónak” ez volt élete első versenye, tehát „elsőbálozók” voltak.

Az „aranyos” úszók közül hárman „mesterhármast” értek el: Palkovics Máté 100 gyorson, 100 háton és 100 vegyesen bizonyult a legjobbnak; Longhi Nicolas 100 gyorson, 100 háton és 100 mellen érkezett elsőnek a célba; Király Dávid 50 gyorson, 50 háton és 50 mellen végzett az élen, Cser Dávid pedig 50 gyorson és 50 háton állhatott a dobogó legfelső fokára.

A dobogó második fokára állhattak az ezüstéremért: Lajos Benedek 50 gyorson, Longhi Nicolas 100 vegyesen, Király Dávid is 100 vegyesen.

Bronzérmesek: Szóka Biborka 50 mellen, Palkovics Máté 100 mellen, valamint a 4×50 méteres gyorsváltó Lajos Benedek – Gál Kata – Király Dávid – Cser Dávid összeállításban.

Az úszók felkészítését Bujna Lilla és Farkas András végezték. A két kitűnő edző igazán büszke lehet „gyerekeire”, hogy ilyen szenzációsan helytálltak! Az „éremzáporból” új lendületet merítve készülnek a további nagy megmérettetésekre. Remélhetőleg a meteorológia hasonló „éremesőről” gondoskodik! A tizenhét érem a legjobb ajánlólevél a további országos versenyekre. Tehát kiváló szakmai irányítással folytatódik az édes-keserves munka, amely nélkül ezek a gyerekek már nem is éreznék teljesnek napjaikat!