SZEBBNÉL SZEBB KRISTÁLY GÓLOK ÚRKÚTON – Úrkút SK – Ajka Kristály SE 1 – 4 (0 – 1)

0

A dobogóra pályázó Ajka Kristály a Veszprém megyei I. osztály bajnoki nyitányán szomszédvári rangadóval kezdte a 2017/2018-as idényt Úrkúton.

A mérkőzés előtt Sipos Tamás vezetőedző így nyilatkozott: – Sikerült erősítenünk, ráadásul azokra a posztokra tudtunk igazolni, ahová mindenképpen szerettünk volna. Vannak még problémák, de bízom a jó kezdésben. Nem könnyíti meg a dolgunkat, hogy a két legerősebb csapattal játszunk az első két fordulóban. Úrkútra megyünk, majd fogadjuk a Balatonfüredet.

A Kristály a következő összeállításban lépett pályára a nagy rangadón:

Szalai Kornél – Bakos Arnold, Hauser Roland, Ménes Balázs (Primusz Márk), Hauser Tibor (Szarka Martin), Szedlacsek Balázs ((Kiszlinger Balázs) Horváth László (Üveges Krisztián), Szabó Zoltán, Vizkelety Attila, Mészáros Dávid, Kungl Ákos.

Vezetőedző: Sipos Tamás.

Vezette: Takács Gábor (Pilinger Krisztián, Keszthelyi Tamás).

Remekül játszott a Kristály a kissé túlzott önbizalommal pályára lépő úrkútiak ellen. A Pápai Perutztól igazolt Szedlacsek Balázs a 36., 50., és 68. percben lőtt góljaival klasszikus mesterhármast ért el az ajkai együttes. A háromgólos vendégvezetésre az úrkútiak részéről a 43 éves Korpos Tibor válaszolt a 74. percben. Négy perc múlva Vizkelety Attila talált a hálóba, s ezzel megadta a kegyelemdöfést a hazaiaknak, 1 – 4.

Arra senki sem számított, hogy a Kristály így teljesít a megyei első osztályú mezőny egyik legjobb csapatának otthonában, hiszen az eddigi összecsapásokon az is nagy eredménynek számított, ha az ajkaiak döntetlent értek el. Ezen a rangadón a Kristály egy pillanatra sem adott esélyt az Úrkútnak. A kilencven percig tartó lendületes játékának nem találta az ellenszerét a hazai gárda. Szebbnél szebb gólokat lőttek, a négy gól mellett még több helyzetet is kidolgoztak, sőt egy 11-est is kihagytak. Ha ez a kreatív, lelkes játék kitart a bajnokság végéig, akkor a dobogós álmok biztos, hogy valóra válnak!

A következő mérkőzést a Kristály augusztus 19-én, szombaton 17 órakor játssza a bajnokságra törő Balatonfüred ellen a tósokberéndi sporttelepen. Tőlük sem kell megijedni!