Rossz felfogásban játszva újabb vereség 2 – 3 (0 – 2) Ajka Kristály SE – Tihanyi FC

0

A Veszprém megyei labdarúgó-bajnokság huszonnegyedik fordulójában a negyedik helyen álló Ajka Kristály SE a bronzérmes helyen magabiztosan tanyázó Tihanyi FC-t fogadta a tósokberéndi sporttelepen.

A Kristály a következő összeállításban kezdte a rangadót kétszáz néző előtt:

Lengyel György – Jeney Gyula, Horváth László (Szabó Bence, 60. perc), Vizkelety Attila, Kungl Ákos, Hauser Tibor (Sipos Tamás, 76. perc), Ambrus Kristóf (Móger Balázs, 65. perc), Szabó Zoltán,(Szarka Martin, 46. perc), Bakos Arnold, Hauser Roland, Primusz Márk.

Edző: Sipos Tamás.

Játékvezető: Nedvesi Richárd.

Asszisztens: Aradi József.

A Kristály a sok sérülés miatt erősen tartalékos csapattal állt ki a harmadik helyezett tihanyiak ellen. A vendégek már a 4. percben Perger Máté góljával vezetést szereztek, amelyet a 26. percben Pass Balázs növelt, s kétgólos előnnyel vonultak szünetre.

A második félidő elején a 49. percben Hauser Tibor szépíteni tudott, 1 – 2. Négy perc múlva újból kétgólosra nőtt a Tihany előnye, ezúttal Klauz Balázs talált be. A Kristály mindent elkövetett az egyenlítésért, de csak a szépítés sikerült: a 78. percben Szarka Martin lőtt a hálóba, 2 – 3.

A Kristály csapatán hatalmas sérüléshullám vonult végig az utóbbi hetekben. Néhány hete elvesztette elsőszámú kapusát, több kulcsjátékos kidőlt a sorból, ezen a meccsen az első félidőben Szabó Zoltán, a leggólerősebb játékost rúgták le. Ettől függetlenül hetek óta rossz felfogásban és stratégiával játszik a csapat, és zsinórban a harmadik 3 – 2-es vereséget szenvedte el, ebből kettőt a hosszabbításban. A második félidőben már jobban játszott a hazai együttes, teljesen kapujához szorította a Tihanyt, de csak az eredmény „kozmetikázása” sikerült. A vendégek eléggé durva felfogásban játszottak, állandóan vitatkoztak a bíróval. Apropó, bírók: ilyen rangadóra a megyei szövetség csak két játékvezetőt küldött, talán „elfogytak” a játékvezetők is? Visszatérve a Kristályhoz: a tavaszi idényben lejátszott kilenc meccsen az öt vereség soknak tűnik, hiszen ősszel tizenöt találkozón három alkalommal vonultak le vesztesen a Kristály játékosai a pályáról. Egy szó mint száz: a vezetőségnek lesz mit átértékelnie a tavaszi idénnyel kapcsolatban, mert a dobogós álmok már teljesen elúsztak!

A következő fordulóban, április 29-én, vasárnap 17 órakor az Ajka Kristály SE Gyulafirátót SE ellen lép pályára.