Remélhetőleg józanító lesz a csornai pofon – Csornai SE – FC Ajka 1 – 0 (1 – 0)

1

Az NB III nyugati csoportjában a tavaszi idényből előrehozott tizenhatodik fordulót játszották a csapatok. Az FC Ajka ismét idegenben, ezúttal Csornán lépett pályára az utolsó helyezett otthonában.

Rozmán László vezetőedző mérkőzés előtti nyilatkozata: Vetélytársunk ugyan sereghajtó, ám a múlt héten nyert, méghozzá nem is akárhogyan. A Pénzügyőr SE a hetedik percben már 2 – 0-ra vezetett otthonában, innen tudtak 4 – 2-re nyerni a csornaiak. Erre szokták mondani, hogy kötelező győzelem, ám láttuk a csornaiak előző két meccsét, és ez alapján mondhatom, hogy nem reális a helyezésük. Jó képességű társaságról van szó, amely általában partiban van ellenfeleivel. Meglátjuk, a múlt heti siker mennyire dobta fel őket. A mi együttesünk a jobb, azonban nem eshetünk abba a hibába, mint az előző fordulóban. Szeretnénk begyűjteni a pontokat.

Az FC Ajka a következő összeállításban lépett pályára közel háromszáz néző előtt:

Pokorni Péter – Krebsz Máté, Köles János, Pákai Gergő, Csemer Gyula – Nagy Erik, Kalász Milán (Szabó Tibor, 57. perc), Illés Dávid (Horváth Péter, 57. perc)– Vallejos Dominique, Nagy Krisztián, Major Norbert (Pavliczky Balázs, 70. perc).

Vezetőedző: Rozmán László.

A mérkőzés játékvezetője: Tamási Patrik.

Asszisztensek: Vörös Dániel, Rózsás Rita.

Az ajkaiak kezdték a játékot, s mindjárt az első percekben előbb Kalász Milán, majd Vallejos Dominique lövése okozott kissé meleg pillanatokat a csornai kapu előtt, de ezután az utolsó helyen szomorkodó hazaiak szinte megtáltosodtak, kétszer is veszélyes helyzetet alakítottak ki. A 26. percben még volt egy ajkai ziccer, Nagy Krisztián két bravúros csel után tizennégy méterről kapaura lőtt, Keserű Bence nagy bravúrral védett. Aztán következett a gyászos 38. perc: Czanik Károly buktatásáért szabadrúgást ítélt a játékvezető 28 méterre az ajkai kaputól. Füredi Ádám hatalmas lövése a bal felső sarokban kötött ki, 1 – 0. A hajrában Major Norbertnek is volt egy próbálkozása, de a hazai kapus könnyedén hárított.

Szünet után még nagyobb sebességre kapcsolt a Csorna, az 51. percben Serfőző Bence lövését Pokorni Péter bravúrral védte. Néhány perc múlva Major Norbert kapott jó indítást, de gyenge lövését könnyedén mentették a védők. A 69. percben az U-19-es válogatott Krebsz Máté másodszor is besárgult, amely pirosra változott, s az utolsó húsz percre tíz emberre fogyatkozott az ajkai együttes. A hajrában mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de az eredmény nem változott, a hazaiak fegyelmezetten tartották az eredményt a lefújás pillanatáig.

El kell ismerni, hatalmas pofonba szaladt bele az FC Ajka a sereghajtó Csorna otthonában. Remélhetőleg ez józanító lesz a tavaszi idényre! A mérkőzés előtt azt mondta Rozmán László, hogy a csapat nem eshet abba a hibába, mint a Dunaharaszti ellen. Nagyobba sikerült esnie… Az őszi idény leggyengébb játékát produkálta a csapat, rengeteg hibával, elképzelés nélküli támadásokkal, nagyon kevés veszéllyel a csornai kapura. Öröm volt korábban írni a zsinórban öt szép, reménytkeltő győzelemről, amelyek után két forduló erejéig sikerült átvenni a nyugati csoport vezetését, sőt megvolt a lehetőség arra, hogy őszi bajnokként menjen téli pihenőre a csapat, mert ez lendületet adhatott volna az NB II-es tervek megvalósításához.  De két utolsó őszi meccsen öt potyapont elvesztése mindent felülírt, s ezzel a vetélytársak megkapták a lehetőséget, hogy négy pont előnnyel ők húzzanak el az ajkaiak előtt. Természetesen minden meccsen nem lehet győzni, de a küzdőszellemet és a hajtást igenis elvárják attól, aki magára ölti az FC Ajka mezét! A Csorna megérdemelten szerezte meg a három pontot, mert játékosai az utolsó leheletükig hatalmas lelkesedéssel küzdöttek, nagyon akarták a győzelmet. Az sem mentség, hogy húsz percet emberhátrányban játszott az Ajka, hiszen volt rá példa, hogy kettős emberhátrányból is sikerült fordítani. Igaz, nem mostanában…

Rozmán László vezetőedző keserűen nyilatkozott a mérkőzés végén: – Nehéz most bármit is mondani, sem játékban, sem mentalitásban nem tudtunk felnőni ahhoz a feladathoz, amellyel ezt a mérkőzést meg lehetett volna nyerni.