PARÁDÉS IDÉNYKEZDÉS AZ NB III-BAN – FC Ajka – Csorna SE 4 – 0 (2 – 0)

0

A 2017/2018-as NB III-as bajnokság első fordulójában az FC Ajka a tavalyi szezon ötödik helyezett Csorna SE csapatát fogadta a városi stadionban.

Az előző bajnoki szezonban a Csorna ellen ősszel idegenben, majd tavasszal hazai pályán is jó iramú mérkőzésen mindkétszer 2 – 0-ra az FC Ajka nyert. Hogy mi lesz az idei első bajnoki nyitányon? Az első meccs mindenki számára meghatározó, természetesen ezt játékosok is érezték, és szerencsére át is érezték. A szurkolók, a vezetők reménykedtek a sikeres kezdésben, hiszen sok mindenben meghatározó lehet az első győzelem. A mérkőzés előtt már érezni lehetett, hogy a zöld-fehér együttes mindenképpen sikerrel akarja venni az első akadályt a Csorna ellen. Így is történt! Minden az elképzelések szerint alakult!

Az FC Ajka a következő összeállításban kezdte a nagyon fontos első három pontért folytatott találkozót:

Pokorni Péter – Krebsz Máté, Köles János, Graszl Károly, Csemer Gyula – Vallejos Dominique (Baksa Dénes, 79. perc), Nagy Erik, Horváth Péter, Pavliczky Balázs (Kalász Milán, 75. perc), Major Norbert (Szabó Tibor, 65. perc) – Nagy Krisztián.

Vezetőedző: Rozmán László.

Vezette: Jakab Géza (Reinicz Gábor, Rózsa Dávid).

A kezdés után az ajkaiak mindjárt tudatosították a csornaiakkal, hogy ezen a találkozón nem sok babérra számíthatnak. Erre az első figyelmeztetést a 9. percben adták: Major Norbert cselezgetett a baloldalon, visszapasszolta a labdát Pavliczky Balázsnak, aki okosan a jobb alsó sarokba lőtt, 1 – 0. Nyolc percet kellett várni a következő találatra: a 17. percben Nagy Krisztián egy remek átadással faképnél hagyta a csornai védőket, egy szép csellel becsapta a kapust, majd nagy nyugalommal a hálóba küldte a labdát, 2 – 0. Továbbra is az Ajka irányította a játékot, de a félidő hajrájában néha a vendégek is szerették volna megmutatni, hogy ők is a pályán vannak, de komoly helyzetig sem tudtak eljutni az ajkai kapu előtt.

A második játékrészben is ott folytatták a hazaiak, ahol az elsőben abbahagyták, egy pillanatnyi nyugalmat sem hagytak a vendégek védelmének. A kapus meg nem tehetett arról, hogy neki többnyire a hálóból kellett kiszednie a labdát, mint például az 50. percben is: ismét egy szép hazai támadás futott a pályán, Nagy Krisztián Pavliczky Balázshoz passzolt, aki egy profi módon végrehajtott csel után magabiztosan küldte a hálóba a labdát, 3 – 0. A 62. percig kellett várni a negyedik ajkai találatra: Csemer Gyula egyedül „bolondította meg” a csornaiakat. A balhátvéd sorra cselezte ki az őt megakadályozni szándékozó vendégjátékosokat, miután már mindenki „kifeküdt”, és talpra álltak volna, gyönyörűen a hosszú sarokba lőtt, 4 – 0. A hajrában még több gólt szerezhetett volna a hazai együttes, de valószínű a következő heti pápai rangadóra tartalékoltak egy-kettőt…

A 2017/2018-as harmadosztályú bajnokság nyitómérkőzésén az FC Ajka kitűnő játékkal örvendeztette meg lelkes, hűséges szurkolótáborát. Az ajkai születésű Pavliczky Balázs nagyon jó napot fogott ki, mentalitása átragadt a többiekre, valamennyi pályán lévő ajkai játékos remekül, rendkívül lelkesen küzdött. A támadásokban látszott a tudatosság, az elképzelés, a kreativitás. Szinte nem lehetett észrevenni, hogy a sok távozó és érkező játékosok miatt új csapat építése zajlik. Olyan olajozottan működött a gépezet, mintha évekig ez a gárda együtt játszott volna. Pedig még csak az „ismerkedés” időszakában voltak a játékosok. A parádés idénykezdésben valamennyien oroszlánrészt vállaltak. Bebizonyították, hogy nem is olyan ördöngős dolog a foci: csak játszani kell… Szívvel, lélekkel, szellemesen, sziporkázóan és hatalmas lelkesedéssel!

Rozmán László megkönnyebbülten, röviden csak ennyit mondott: – A csapat maradéktalanul betartotta a taktikai utasításokat. Fegyelmezetten játszottunk és jó százalékban használtuk ki helyzeteinket.

A következő fordulóban, augusztus 19-én, szombaton 17.30-kor az FC Ajka megyei rangadót játszik Pápán, a Perutz újonc csapata ellen.