Parádés első félidő után magabiztos győzelem – FC Ajka – Tarr Andráshida SC 4 – 2 (3 – 0)

0

Az NB III nyugati csoportjában a negyedik helyen álló FC Ajka a hatodik Andráshida csapatát látta vendégül a városi stadionban.

Rozmán László vezetőedző a mérkőzés előtt a csepeli meccs előttihez hasonlóan, most is optimistán nyilatkozott: – Abszolút elismerjük ellenfelünk eredményeit, egy szervezett, egységes csapatról van szó. Jó hangulatban, feldobott állapotban készülünk a mérkőzésre, bízom benne, hogy ez teljesítményünkön is látszik majd. Szeretnénk minél előbb feltörni a vendégek zárt védekezését. Az Andráshida hasonló stílusban futballozik, mint a Csepel, ám valamivel jobb a játékosállománya, mint előző ellenfelünknek.

Az FC Ajka a következő összeállításban lépett pályára kétszáz néző előtt:

Pokorni Péter – Krebsz Máté, Pákai Gergő (Szabó Tibor, 55. perc), Graszl Károly, Csemer Gyula – Köles János, Kovács Gergő, Illés Dávid – Kalász Milán (Nagy Krisztián, 65. perc), Horváth Péter, Vallejos Dominique (Pavliczky Balázs, 71. perc).

Vezetőedző: Rozmán László.

A mérkőzés játékvezetője:Derdák Marcell.

Asszisztensek: Szabó Péter, Bognár László.

Bensőséges ünnepség előzte meg a mérkőzés. Pákai Gergő háromszázadik, Major Norbert kétszázadik bajnoki mérkőzésen lépett pályára az FC Ajka színeiben. Jubileumi mérkőzésük alkalmából köszöntötte és ajándékozta meg a két labdarúgót a klub vezetősége.

Remekül kezdett az ajakai zöld-fehér gárda, s már a 11. percben vezetést mutatott az eredményjelző tábla: Kovács Gergő önfeláldozóan megszerzett egy labdát, fejjel elvitte a rárohanó védő mellett egészen az alapvonalig, onnan a kitűnő ütemben érkező Horváth Péter elé passzolt, akinek már csak a kapu bal oldalába kellett lőnie, 1 – 0. Tíz percet kellett várni a következő ajkai találatra: Vallejos Dominique viharzott el a baloldalon, pontos beadására Illés Dávid érkezett, s neki sem okozott gondot a kapu bal oldalába küldeni a labdát, 2 – 0. A következő percekben Illés Dávid és Horváth Péter két lövése okozott kellemetlen perceket az andráshidai kapusnak, de azért megoldotta, hogy nem került a hálójába a labda. A 42. percben aztán már tehetetlen volt: ismét Vallejos Dominique jeleskedett a baloldalon, megint tudta, mikor kell beadni a labdát, amire a jubiláló Pákai Gergő érkezett és látványos csukafejessel a jobb sarokba fejelt, 3 – 0.

A második félidő ajkai „rövidzárlattal” kezdődött, olyannyira, hogy hat perc alatt a vendégek kétszer is betaláltak, és ezzel a frászt hozták a szurkolókra. Először az 51. percben egy kapu elé lőtt labdánál Major Máté megelőzte az elbámészkodó ajkai védőket és a bal felső sarokba fejelt, 3 – 1. Alig telt el hat perc, ismét az ajkai tizenhatoson belül alakult ki kellemetlen helyzet: egy szabályos szerelésnél nagy meglepetésre a játékvezető 11-est ítélt, amit Tóth László kegyetlenül be is rúgott, 3 – 2. Pár perc múlva a nemrég még ajkai Vittmann Ádám került ziccerhelyzetbe, de „megkegyelmezett” volt csapatának, s tíz méterről nem egyenlített ki, elhamarkodottan fölé vágta a labdát. Ezek a figyelmeztetőjelek használtak az ajkaiaknak, kicsit „felpaprikázódtak”, s a 62. percben megmutatták, hogy az Andráshidának kár erőlködnie: Kalász Milán letámadta a zalaiak kapusát, el is vette tőle a labdát, gyorsan Illés Dávid elé gurította, aki nagy nyugalommal a hálóba passzolt, 4 – 2. A hajrában az Ajka bőven növelhette volna kétgólos előnyét, de tíz perc alatt háromszor is a kapufát találták el, amely mindig kifelé pattant a labda.

Parádés első félidőt produkált az FC Ajka, az ekkor lőtt három gól többszöröse sem lett volna meglepetés. A második félidő elején érthetetlenül egy kis figyelmetlenség következett be, no és a játékvezető döbbenetes 11-es ítélete. De a kábulatból hamar „észhez tért” a hazai együttes, utána folytatta első félidei játékát, amely magabiztos győzelemhez vezetett. A kétgólos különbség a vendégekre nézve nagyon hízelgő, hiszen a szerencse sokszor mellettük állt, hogy a kapufáról ne is beszéljünk, hiszen háromszor is kisegítette őket… A győzelemmel viszont sikerült visszakapaszkodni a dobogó harmadik fokára, csak egy ponttal lemaradva a második Érdtől és az első Kaposvártól. Még az őszi idényben át lehet venni a vezetést…!

Rozmán László vezetőedző nyilatkozata: – Az első félidőben nagyszerűen használtuk ki helyzeteinket, tetemes előnyt szereztünk. A második felvonásban a rövidzárlattal viszont nehézzé tettük győzelmünket.

A tizenharmadik fordulóban, november 4-én, szombaton Budapestre, a THSE-Szabadkikötő csapatához utazik az FC Ajka. A mérkőzés 14.30-kor kezdődik.