Ötössel vették át a vezetést az NB III-ban THSE Szabadkikötő – FC Ajka 0 – 5 (0 – 2)

0

Az NB III nyugati csoportjában a tizenharmadik fordulót bonyolították le. A harmadik helyen álló FC Ajka a tizennegyedik helyre sodródó THSE-Szabadkikötő csapatához látogatott Csepelre. A vendéglátók a bajnokság első három fordulójában három győzelmet arattak, az azóta lejátszott kilenc fordulóban csak egy pontot szereztek, sorra „gyűjtötték” a vereségeket. Ennek köszönhetőn fenyegeti őket a kiesés réme. Tehát az ajkaiak számára ez a mérkőzés a kötelező győzelmek kategóriájába tartozott.

Rozmán László vezetőedző a játékosai felé figyelmeztetően nyilatkozott a mérkőzés előtt: – A kötelező győzelmek a legnehezebbek, és ezek a meccsek tartogatják a legtöbb veszélyt. Bízom benne, hogy a srácok megértették, ne minősítsük az ellenfelet, inkább vegyük sikerrel a mérkőzést.

Az FC Ajka száz néző előtt a következő összeállításban kezdte a találkozót:

Pokorni Péter – Krebsz Máté, Pákai Gergő, Graszl Károly, Juhász Dániel (Baksa Dénes, 68. perc) – Nagy Erik, Kovács Gergő, Illés Dávid (Nagy Krisztián, 59. perc) – Kalász Milán (Horváth Patrik, 59. perc), Horváth Péter, Vallejos Dominique.

Vezetőedző: Rozmán László.

A mérkőzés játékvezetője: Borbás Bottyán Aurél.

Asszisztensek: Sebestyén László, Török Katalin.

Mivel a két csapat még nem találkozott egymással, az első negyedórában csak „ismerkedtek” egymással a pályán, de természetesen ajkai fölény kíséretében. Nos, amikor az FC Ajka eléggé megismerte ellenfelét, bemutatta nekik, hogyan kell gólt lőni: A 16. percben Pákai Gergő saját térfeléről gyönyörűen indította Horváth Pétert, aki a kifutó és kétségbeesetten menteni akaró kapus fölött pazar mozdulattal emelte a léc alá a labdát, 0 – 1. A gól után néhány perccel jött a szokásos kapufa, Illés Dávid találta telibe a felső lécet, majd utána Nagy Erik lőtt távolról centikkel a jobb kapufa mellé. A 25. percben Vallejos Dominique növelhette volna az előnyt, de próbálkozása nem járt sikerrel, elhamarkodta ziccerhelyzetét. A 37. percben már minden sikerült: Kovács Gergő viharzott el a jobboldalon, Vallejoshoz passzolt, ő pedig Kalász Milán elé, aki nem teketóriázott, tizenegy méterről egyből a léc alá bombázott. A kapus csak dermedten figyelte, hogyan pattan vissza a hálóból a labda, 0 – 2. A középkezdés után azonnal Valejos növelhette volna a gólok számát, de megint csak a kapust találta el százszázalékos helyzetben.

A második félidő is ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, s tiezenegynéhánypernyi veszélyes támadások után következett a harmadik találat: jobbról beívelt szöglet után a két Gergő jeleskedett, Pákai Kovács elé fejelte a labdát, aki továbbfejelte, de arra ügyelt, hogy a laszti a hálóban kössön ki, 0 – 3. Az ajkai kapusnak kétszer akadt kisebb dolga, a megoldás a legcsekélyebb gondot nem jelentette számára. A 77. percben jött a negyedik: Horváth Péter hatalmas bedobása után Kovács Gergő fejesébe Pataki Bence beleért, s testéről jutott a kapuba a labda, 0 – 4. A 86. perc meghozta az ötöst: Horváth Péter kiugratta Nagy Krisztián, az ajkai támadó a kapust elfektetve gurított a hálóba, 0 – 5.

Parádés kilencven percet produkált az FC Ajka, s akkor lőtt gólt, amikor éppen kedve tartotta, ez ötször fordult elő a találkozón. A kapufát is kétszer sikerült eltalálni, no és ott voltak a kimaradt ziccerek. Tehát a Szabadkikötősök örülhettek, hogy ennyivel megúszták. A kétszámjegyű eredmény sem lett volna meglepetés. Jellemző a hazaiak támadójátékára, hogy a mérkőzés lefújása után Pokorni Péter kapusnak oda kellett adni a labdát, hogy végre ő is találkozzon vele… Az Andráshida elleni 4 – 2-es győztes mérkőzés tudósításának értékelő fejezetében azt írtam: „A győzelemmel sikerült visszakapaszkodni a dobogó harmadik fokára, csak egy ponttal lemaradva a második Érdtől és az első Kaposvártól. Még az őszi idényben át lehet venni a vezetést…!” Ez megtörtént, mivel a Kaposvár és az Érd döntetlent játszott, így az FC Ajka egy „ötössel” és egy pont előnnyel átvette a vezetést a nyugati csoport tabelláján. Tehát a tizenharmadik forduló szerencsét hozott. Ezt az első helyet már nem szabad visszaadni a másik két feljutásra pályázó riválisnak! Meg kell tartani a bajnokság végéig, mert hiszen az NB II a cél, ugyebár…!

Rozmán László vezetőedző nyilatkozata: – Helyenként jó és magabiztos játékkal hoztuk a tőlünk elvárt győzelmet, melyhez gratulálok csapatom játékosainak.

A tizennegyedik fordulóban, november 11-én 13.30-kor az FC Ajka a BKV Előre együttesét fogadja a városi stadionban.