NEM LEHETNE TISZTA ESZKÖZÖKKEL BAJNOKSÁGOT NYERNI? – Ajka Kristály – Balatonfüred 0 – 3 (0 – 2)

0

A megyei I. osztályú bajnokság második fordulójának rangadóját rendezték a tósokberéndi sporttelepen. A fő bajnokesélyes fürediek látogattak a Kristályhoz, amely a nyitányon idegenben verte simán 4 – 1-re a mezőny egyik legerősebb együttesét, az Úrkút SK-t. A fürediek is jól kezdtek, a Balatonfüzfőt győzték le 2 – 0-ra.

A Kristály az újabb rangadón a következő összeállításban kezdte a találkozót kétszáz szurkoló előtt:

Szalai Kornél – Bakos Arnold, Hauser Roland, Ménes Balázs (Primusz Márk), Hauser Tibor, Szedlacsek Balázs, Horváth László (Kiszlinger Balázs), Szabó Zoltán, Vizkeleti Attila (Sipos Dominik), Mészáros Dávid, Kung Ákos.

Vezetőedző: Sipos Tamás.

Vezette: Pilinger Krisztián (Szalai András, Fülöp Kristóf).

A mérkőzés elején a Kristály többször is gólt szerezhetett volna, de helyzeteit könnyelműen elpuskázta, s ezért először a 16. percben a füredi Tóth Gergő szerencsés góljával bűnhődött, 0 – 1. Ezt követően Pilinger Krisztián játékvezető megsérült, az elsőszámú asszisztense vette át a sípot. Ez nagy hiba volt…! Gyorsan, szívfájdalom nélkül megadott egy jogtalan 11-est a Füred javára, amit a 31. percben Lattenstein Norbert értékesített, 0 – 2. Ez döntő volt a találkozó kimenetelével kapcsolatban. A Kristály játékosai ellen elkövetett szabálytalanságok után rendszeresen továbbot intett, sőt, azt sem vette észre, hogy Szedlacsek Balázsnak egy beívelést követően szinte kiverték a szemét. Még az sem „tűnt fel” neki, hogy a szemsérülés után az ajkai játékos a földre került és fekve maradt. Furcsa mód az egyetlen asszisztens is folyamatosan lest integetett minden ajkai támadásnál. Ezt a „létszámfölényt” a Kristály nem bírta el, a Füred pedig élt a lehetőséggel, és a 70. percben Imre István találatával beállította a végeredményt, 0 – 3.

A taktikusabban játszó, jobb erőnléttel rendelkező fürediek minősíthetetlen játékvezetői segédlettel vitték el a három pontot. Különösen a vezetőbíró sérülése után beugró asszisztens, valamint az oldalvonal mellett maradó társa látta el kritikán alul feladatát. Ez azért még nem menti fel a Kristály támadóit a helyzetkihasználás elmaradása alól, mert ha a kidolgozott lehetőségeiket kihasználják, csinálhatott volna a játékvezető, amit akar. Mindenki tudja a megyében, hogy a Balatonfüred a következő szezonban mindenképpen az NB III-ban akar szerepelni, s ehhez meg kell nyernie a bajnokságot. Viszont felmerül a kérdés: nem lehetne tiszta eszközökkel bajnokságot nyerni? Sokkal nagyobb lenne az értéke!

Augusztus 26-án, szombaton 17 órakor az Ajka Kristály Peremartonba látogat, ahonnan a három pont hazahozatala kötelező feladatnak tűnik!