Nb II-es verés az első felkészülési mérkőzésen FC Ajka – Mosonmagyaróvár 3 – 1 (1 – 0)

0

Az FC Ajka megkezdte a felkészülési mérkőzések sorozatát az augusztus 12-i bajnoki rajtra. A tavalyi idényben a húszcsapatos NB II kilencedik helyén végzett Mosonmagyaróvári MTE látogatott Ajkára. A vendégek már az ötödik edzőmeccsüket játszották, az ajkaiak az elsőt.

Az FC Ajka az első félidőben a következő összeállításban lépett pályára:

Balogh – Krebsz, Kovács Gergő, Pákai, Németh, Köles, Markovic, Pavliczky, Bene (Udvardi, 30. perc), Kovács Gábor, Major.

A II. félidőben pályára lépő csapat:

Pokorni – Baksa, Graszl, Kovács Gergő, Sárossy, Szabó T., Horváth Péter, Varga,(Markó, 72. perc), Vallejos, Horváth Patrik, Nagy K.

Vezetőedző: Rozmán László.

A kemény edzések ellenére is meglepően frissen, szervezetten játszott az ajkai együttes, és a 17. percben megszerezte a vezetést. Jobb oldali szöglet után Kovács Gergő először a kapufára fejelte a labdát, a kipattanót a kapu jobb oldalába lőtte, 1 – 0. A félidő hátralévő részében is az Ajka irányította a játékot, de további gólt nem sikerült szerezni. A vendégek próbálkozásait pedig a szervezetten játszó védelem könnyedén hárította.

Szünet után is a nagy kedvvel játszó hazaiak irányították a játékot, az NB II-esek nem tudtak kibontakozni. A 69. percben megszületett a második ajkai találat: egy szép baloldali támadást követően Horváth Péter 25 méterről hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba, 2 – 0. Nyolc percet kellett várni a harmadik ajkai gólra: a 77. percben ismét a baloldal jeleskedett, Horváth Patrik átadása után Nagy Krisztián egy szép csellel becsapta védőjét, majd 14 méterről a kapu bal oldalába küldte a labdát, 3 – 0.

Az utolsó percben szépített a Mosonmagyaróvár: Darázs remek labdát kapott, ezzel betört a 16-oson belülre és a kapu jobb oldalába lőtt, 3 – 1.

A sok új játékossal felálló FC Ajka rendkívül jó játékkal rendezett NB II-es verést az első felkészülési mérkőzésen. A hatalmas hőségben egyetlen játékos teljesítményére sem lehet panasz, úgy játszottak, mintha mindig együtt szerepeltek volna. Összességében sokkal jobbak voltak az ajkaiak másodosztályú ellenfelüknél, és ez gólokban is megmutatkozott. Igazságos eredmény született.

Rozmán László mérkőzés utáni nyilatkozata: – Szervezettségünk és fegyelmezettségünk mellett néha szép megmozdulásokat produkálva megérdemelten nyertünk.