A Veszprém megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban a tizenötödik, egyben az őszi idény utolsó fordulóját játszották. Az Ajka Kristály a tósokberéndi sporttelepen a Csetény csapatát fogadta.

A Kristály a következő összeállításban lépett pályára száz néző előtt:

Szalai Kornél – Mészáros Dávid, Vizkelety Attila (Sipos Dominik, 71. perc), Hauser Tibor (Szarka Martin, 68. perc), Szabó Zoltán, Kungl Ákos, Horváth László, Bencsik Áron, Szedlacsek Balázs (Üveges Krisztián, 83. perc), Móger Balázs, Primusz Márk (Hauser Roland, 72. perc).

Edző: Sipos Tamás.

A mérkőzés játékvezetője: Pap Ervin.

Asszisztensek: Mitók Patrik, Szalai Dávid.

Jól kezdődött a találkozó a Kristály számára, irányították a játékot, s az ő akaratuk érvényesült. Szedlacsek Balázs 25. és 34. percben lőtt két szép góljával 2 – 0-ra vezetett a hazai együttes. A két gól mellett több lehetőség is adódott, de ezek kimaradtak. A Cseténynek kapura lövése sem volt az első félidőben.

Szünet után érthetetlenül túl kényelmes tempóra kapcsolt a Kristály, és ez megbosszulta magát, az 53. percben szinte a semmiből szépített a Csetény, Szentft Patrik találatával, 2 – 1. A gól után sorra dolgozta ki helyzeteit a Kristály, amiből a 79. percben Szarka Martin révén csak egyet tudott kihasználni, 3 – 1. Az utolsó tíz perc sajnálatosan a Csetényé volt. A vendégek vérszemet kaptak, mert észrevették a hazaiak játékán, hogy elhitték, már megnyerték a meccset. És jött egy Nagy Richárd nevű rutinos játékos, aki előbb a 85. percben szépített 3 – 2-re, majd megint elérkezett az átkozott 92. perc, és ismét Nagy Richárd pontot mentő góljával, 3 – 3.

Szinte hihetetlen, hogy a történelem egy héten belül kísérteties hasonlósággal megismételje önmagát. Akárcsak Várpalotán, most hazai pályán vesztett már megnyert állásból pontokat a Kristály, s megint a lefújás pillanatában, a hosszabbítás 92. percében. Jól jön a szünet, talán lesz idő megtanulnia a csapatnak, hogy egy mérkőzés addig tart, amíg a játékvezető le nem fújja. Igaz, hogy minden meccsen nem lehet győzni, de a küzdőszellemet és a hajtást az utolsó percig igenis elvárják attól, aki magára ölti az Ajka Kristály mezét! Az utolsó három fordulóban hat pont úszott el nyert állásból az utolsó percekben. Mindenesetre el kell gondolkodni, mert ebben a csapatban lényegesen több van, mint a negyedik hely. Összeszámolva az őszi idény mérkőzéseit: ragyogó kezdés után az ötödik-hatodik fordulóban két hatalmas pofonba szaladt bele a Kristály, de ebből sikerült talpra állnia. Az őszi idény hajrájában többgólos győzelmek úsztak el a százszázalékos gólhelyzetek sorozatos kihagyása miatt, valamint a nyert állások utolsó percekben történt elherdálása miatt. A mezőny kimagaslóan legjobb csapatától, a Balatonfüredtől elszenvedett vereség reális volt, de tizenkét pontot szinte „elajándékozott” a Kristály ellenfeleinek. Ha ez megvan, negyven ponttal, két ponttal lemaradva a Füred mögött ezüstérmes helyen mehetett volna téli pihenőre a tósokberéndi gárda, de így huszonnyolc ponttal a negyedik helyen zárta az őszi szezont. Bár a korábbi évekhez hasonlóan ez is szép teljesítmény!