Még négy pont kell az ultimátumhoz – Gyirmót FC Győr – FC Ajka 2 – 3 (2 – 1)

0

Az NB III nyugati csoportjának hatodik fordulójából a pálya használhatatlansága miatt elmaradt mérkőzésen az FC Ajka a Gyirmót FC Győr II csapatával mérkőzött a gyirmóti Alcufer-stadionban. A hazaiak négy ponttal az utolsó, tizenhatodik helyen szerénykednek, az ajkaiak tizenegy ponttal a kilencedik helyről várták a találkozót.

Rozmán László vezetőedző a szeptember 17-re tervezett mérkőzés előtti nyilatkozata igen szűkszavúra sikerült: – Jelenlegi helyzetünkben csak a győzelem képzelhető el. Ha csúnyán, akkor csúnyán, de nyerni kell.

A mostani mérkőzés előtt így fogalmazott:Arra számítunk, hogy ellenfelünknél több visszajátszó is lesz az NB II-es csapatból, ez biztosan megnehezíti a dolgunkat. Nem akarok ígérgetni, akárki játszik, nyerni kell, nincs más megoldás. Nemcsak az ultimátum miatt, a becsületünkért, a sikerességünkért is.

Az FC Ajka a következő összeállításban kezdte a mérkőzést száz néző előtt:

Pokorni Péter – Baksa Dénes Nagy Krisztián, 55. perc), Pákai Gergő, Kovács Gergő, Csemer Gyula – Szabó Tibor, Köles János, Illés Dávid – Vallejos Dominique (Kalász Milán, 77. perc), Horváth Péter, Major Norbert (Horváth Patrik, 63. perc).

Vezetőedző: Rozmán László.

A mérkőzés játékvezetője: Kovács Imre.

Asszisztensek: Kulcsár Dániel, Kovács Gábor.

Rozmán László vezetőedzőt a hétvégén lejátszott FC Ajka – Veszprém bajnoki mérkőzésen kiállította a játékvezető. Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága a következő határozatot hozta: „Rozmán László vezetőedző a játékvezető ítélete ellen sportszerűtlen módon tiltakozott, a mérkőzéssel kapcsolatos sportszakemberi tevékenységtől két soron következő NB III férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.” A vezetőedző tehát a tribünön foglalt helyet, a kispadon pedig Udvardi Ervin asszisztedző irányította a csapatot, s ez így lesz a következő III. ker. TTVE elleni idegenbeli mérkőzésen is.

Bővelkedett eseményekben az első negyedóra, hiszen az Ajka a harmadik percben Horváth Péter révén egy kapufával kezdte az ultimátum szempontjából nagyon fontos találkozót. Később Vallejos Dominique-nek is Major Norbertnek is volt gólt ígérő helyzete, de a hálóba most sem sikerült betalálni. A 27. percben a hazaiaknak viszont igen: egy ügyes baloldali támadás után Tóvizi Patrik 18 méterről szépen csavart az ajkai kapu bal felső sarkába, 1 – 0. Szinte azonnal egyenlíthetett volna az Ajka: Major Norbert szép cselekkel tört be a 16-oson belülre, ahol csak buktatni tudták. A játékvezető azonnal megítélte a 11-est. A sértett gyengén lőtt büntetőjét Rengel Péter gyors vetődéssel hárítani tudta. Horváth Péter révén közelről és távolról is veszélyeztetett az ajkai csapat, de ezek a lehetőségek is kimaradtak. A 39. percben viszont sikerült az egyenlítés: egy pontos jobboldali támadás végén Major Norbert bepótolta a kihagyott 11-est, s közelről a hálóba lőtte a labdát, 1 – 1. Magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Gyirmót, és a félidő utolsó percében ismét előnybe került. Ekkor Tóvizi Patrik száguldott el a jobboldalon és pontos beadását Czár Richárd kapásból vágta az ajkai kapuba, 2 – 1.

Elszántan kezdte a második félidőt az FC Ajka, és az 52. percben egy szöglet után a gyirmóti játékos kezezett a 16-oson belül, a játékvezető újabb büntetőt ítélt: ezúttal Illés Dávid vállalta az „ítéletvégrehajtó” szerepét, s magabiztosan, nagy erővel küldte a hálóba a labdát, 2 – 2. Az egyenlítő gól után az edzők cserékkel próbáltak frissíteni és megtalálni azt a csapatot, amelyik végleg el tudja dönteni ezt a bajnoki mérkőzést. A játék alapján az ugyanis eléggé egyértelműnek tűnt, hogy a következő gól a három bajnoki pont sorsát is eldöntheti. Mindkét oldalon adódott lehetőség, mert a két csapat komoly erőket mozgatott meg a győzelemért. Ez szerencsére végül a 84. percben az FC Ajka együttesének sikerült: Nagy Krisztián szépen viharzott el a jobb oldalon, beadását Horváth Péter lekészítette Illés Dávid elé, aki tizenegy méterről a gyirmóti kapu jobb oldalába talált, 2 – 3.

Az FC Ajka ismét saját magának tette nagyon nehézzé a mérkőzést azzal, hogy rengeteg helyzetet és egy büntetőt is elhibázott. Azért viszont dicséret jár a csapatnak, hogy nem veszítette el a hitét és végül is fordítani tudott az erre a mérkőzésre nagyon jó erőkből álló és jól is futballozó hazai csapat ellen. A megérdemelt győzelemmel a kilencedik helyről sikerült az ötödikre feljönni tizennégy ponttal, egy ponttal lemaradva a dobogós helytől, és csak négy ponttal az első helyezett Érdi VSE mögött. Most látszik, ha nincsenek ezek a potyán elherdált pontok, a tabellát utcahosszal vezethetné az FC Ajka, s egy pillanatig sem lenne kétséges a következő évi NB II-es szereplés.

Beszámoltunk róla, hogy az FC Ajka tulajdonosi köre ultimátumot adott a csapat és a szakmai stáb részére, hogy a következő három mérkőzésen (Gyirmót II, III. ker. TTVE, Kaposvár) minimálisan hét pont megszerzését tűzte ki célul. Különben búcsút inthetnek a szeptemberi pontprémiumoknak. Nos, három pontot már megérdemelten begyűjtött a csapat, hiszen mindent megtett a győzelemért a nagyon nehéz mérkőzésen, amelyen a hazaiak az NB II-es csapatból hét játékossal erősítve léptek pályára. Még négy pont hiányzik az ultimátum teljesítéséhez, ezt a következő két mérkőzésen lehet, és be kell gyűjteni! Bár az ilyen végső fenyegetések az eddigi több évtizedes tapasztalatok alapján ritkán sültek el jól, többnyire „öngóllal” végződtek… Remélhetőleg ez a döntés kivétel lesz a sok közül…

Rozmán László vezetőedző nyilatkozata: – Egy alaposan megerősített csapat ellen nagy akarással, megint rengeteg helyzet kihagyása mellett sikerült értékes győzelmet aratnunk.

A következő mérkőzésen, a kilencedik fordulóban október 8-án, vasárnap 15 órakor az FC Ajka a III. ker. TTVE otthonában, Óbudán lép pályára az újabb három pont reményében!