A Veszprém megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban a hétvégén a nyolcadik fordulót játszották. Az Ajka Kristály a Péti MTE-t fogadta a tósokberéndi sporttelepen.

A Kristály a következő összeállításban kezdte a mérkőzést:

Szalai Kornél – Mészáros Dávid, Szabó Zoltán, Kungl Ákos, Horváth László (Ménes Balázs, 30. perc), Vizkelety Attila (Szarka Martin, 70. perc), Hauser Tibor (Kis-Varga András, 82. perc), Szedlacsek Balázs (Sipos Dominik, 75. perc), Móger Balázs (Bencsik Áron, 55. perc), Hauser Roland, Primusz Márk.

Vezetőedző: Sipos Tamás.

Játékvezető: Bódi Attila.

Asszisztensek: Pihokker Péter, Petróczi Imre.

Görcsösen, kapkodva, pontatlanul kezdett a Kristály, mégis a 25. percben Szedlacsek Balázs megszerezte a vezetést, 1 – 0. Ekkor mindenki megnyugodott, hogy most már jön a többi ajkai gól, erre két perc múlva egy „hidegzuhany” érkezett: Kun András belőtte a pétiek egyenlítő gólját, 1 – 1. A gól után legalább négy nagy hazai ziccer maradt kihasználatlanul, igaz, a péti kapus parádésan védett.

Szünet után is eléggé pontatlanul játszott a Kristály, ám a 70. percben következett be a kedvező fordulat: Szabó Zoltán megszerezte a vezetést, 2 – 1. Ekkor már felszabadultabban kezdett játszani a Kristály, és három perc múlva Mészáros Dávid újabb találatával beállította a 3 – 1-es végeredményt. Ezután még három ajkai ziccer maradt ki.

A Pét elleni mérkőzés a kötelező győzelem kategóriájába tartozott, s lehet, hogy éppen emiatt volt nagyon nehéz. Az akarással nem volt gond, de sok labdát eladtak a játékosok, a meccs nagy részében görcsösen játszottak, a második gól viszont helyreállította a lelki egyensúlyukat. Jobb összpontosítással többgólos győzelmet arathatott volna a tósokberéndi együttes. A három pont megszerzése megérdemelt volt, de alaposan meg kellett szenvedni érte. A következő meccseken sokkal fegyelmezettebben és pontosabban kell játszani, mert ez a teljesítmény jobb csapatok ellen kevés lesz. Bíztató viszont a helyi fiatalok játéka, egyre jobban beépülnek a csapatba.

A kilencedik fordulóban, október 7-én, szombaton 15 órakor az Ajka Kristály Tihanyban lép pályára.