Krebsz Máté végig játszott szlovénia ellen – Az ajkai játékos hozzájárult a győzelemhez

0

Komoly elismerés az FC Ajkának, hogy a felnőtt csapat tizennyolc éves játékosát, Krebsz Mátét beválogatták az U-19-es magyar labdarúgó válogatottba, amely Hollandiában szerepel Európa-bajnoki selejtezőtornán. A házigazda hollandok mellett a szlovén és máltai korosztályos válogatottal méri össze erejét a magyar csapat.

A csoportból két válogatott jut tovább a tavaszi elitkörbe, ahonnan majd a csoportelsők kvalifikálhatják magukat a 2018 júliusi finnországi  U-19-es Európa-bajnokságra. Ebből a szempontból nagyon fontos volt, hogy a magyar csapat győzni tudjon Szlovénia ellen a nyitómérkőzésen.

A magyar válogatott az első félidőben is jobban játszott a szlovéneknél, irányították a játékot és jöttek a helyzetek is, de a fegyelmezetten védekező szlovén védelmet nem volt könnyű feltörni. Berdó Máté lövése a kapufán csattant. A második félidő elején Szabó Levente lőtt hatalmas kapufát, de nem sokkal később egy baloldali beadás után megelőzte védőjét, és a hálóba pörgette az első magyar gólt, 1 – 0. A szlovén csapat a 84. percben egy elhamarkodottan, túl szigorúan megítélt 11-esből egyenlített, 1 – 1. A magyar együttes azonban nem adta fel, bár a fizikai párharcoktól kissé fáradtan, az utolsó tartalékait is mozgósítva hajtott a győzelemért, amelyet a 90. percben sikerült megszerezni: Lustyik Levente 17 méteres szabadrúgásból a sorfal felett a jobb felső sarokba csavarta a labdát, a kapus mozdulni sem tudott a bombalövésre, 2 – 1. És ezzel a szépségdíjas találattal az U-19-es válogatottunk meg is nyerte a találkozót a következő összeállításban:

Bese Balázs (Budaörs) – Krebsz Máté (FC Ajka), Mocsi Attila (Videoton FC), Berdó Máté (Paksi FC), Majnovics Martin (Mattersburg) – Lustyik Levente (MTK Budapest), Schafer András (MTK Budapest) {Kiss Bence (Szombathelyi Haladás), 90. perc} – Kundrák Norbert (Ferencváros), Palincsár Martin (MTK Budapest) {Banó-Szabó Bence (Budapest Honvéd), 46. perc}, Bévárdi Zsombor ( Siófok) – Szabó Levente (Genoa) {Torvund Alexander (Videoton FC), 78. perc}.

Az összeállításból is kiderül, hogy Krebsz Máté végigjátszotta a győztes mérkőzést, amelyen fegyelmezett, csupa szív játékával hozzájárult a győzelemhez, a védelem stabilitásához!!!

Marcus Jahn szövetségi edző így értékelte a találkozót: – Igazi csapatmunka volt ez a siker, nagyon megküzdöttek érte a srácok. Nagyon fontos sikert arattunk, mindenki a maximumot nyújtotta, férfimunka volt, amit láttam. A győzelem nagy lépés a továbbjutás felé, de még nem dőlt el semmi, két meccsünk még hátravan. A mai nap után a regeneráció a legfontosabb, és folytatjuk a felkészülést az előttünk álló mérkőzésre Hollandia ellen. Van a csapatban potenciál, tehetséges játékosok alkotják, a hazai pályán futballozó hollandok ellen is szeretnénk megmutatni tudásunkat.

A magyar válogatott október 7-én, szombaton 16 órakor játszik Hollandia, majd október 10-én, kedden 18 órakor Málta ellen.