Közönségszórakoztató megyei rangadó FC Ajka – VLS Veszprém 3 – 3 (0 – 2)

0

Az NB III nyugati csoportjának nyolcadik fordulójában az FC Ajka megyei rangadón a VLS Veszprém együttesét fogadta a városi stadionban. Az ajkaiak tíz ponttal a nyolcadik, a veszprémiek hét ponttal a tizenkettedik helyről várták a nagy találkozót.

Rozmán László vezetőedző mérkőzés előtti nyilatkozata: – Az elmúlt időszakban nem tudtuk megverni a Veszprémet, a fiúkat nagyon fűti a mérkőzés, s biztos, hogy ellenfelünk is hasonlóan készül. Parázs, izgalmas meccsre van kilátás. Ismerjük vetélytársunkat, tudjuk, mit játszik, de a veszprémiek mindig tartogatnak számunkra valami meglepetést. Számítunk erre most is, szeretnénk minden eshetőségre felkészülni.

Az FC Ajka a következő összeállításban lépett pályára közel háromszáz néző előtt:

Balogh Márton – Baksa Dénes (Szabó Tibor, 46. perc), Pákai Gergő, Kovács Gergő, Csemer Gyula – Nagy Erik, Köles János, Illés Dávid (Major Norbert, 76. perc– Vallejos Dominique (Horváth Péter, 67. perc), Nagy Krisztián, Pavliczky Balázs.

Vezetőedző: Rozmán László.

A mérkőzés játékvezetője: Kovács Gábor Péter.

Asszisztensek: Perák András, Rózsa Dávid.

Nagy védelmi hibából már a 3. percben vezetést szerzett a Veszprém: Baksa Dénes alaposan elpasszolta a labdát, Bognár Bence kíméletlenül a hosszú sarokba lőtte, 0 – 1. Néhány perc múlva ziccer-helyzetben hibáztak a vendégek. Ezt követően az Ajka megnyugodott, sorra vezette a veszélyes támadásokat, a 32. percben Köles János lövését a kapufa mentette. Két perc múlva egy újabb döbbenetes ajkai hibát használt ki a Veszprém: ezúttal Nagy Erik vesztette el a labdát utolsó emberként, ismét Bognár Bence használta ki az ajándékba kapott lehetőséget, okosan emelte a hálóba a labdát a kint álló Balogh Márton kapus fölött, 0 – 2.

A második félidő Kovács Gergő kapufájával kezdődött, de a labda kifelé pattant, Nagy Krisztián az ismétlést fölé bombázta. Ezután az Ajka két perc alatt elintézte azt, ami az első negyvenöt percben nem sikerült. Gyorsan kiegyenlített: Szabó Tibor beadását Vallejos Dominique a veszprémi védők lába között lőtte a hálóba, 1 – 2. Az 51. percben egy bal oldali támadás után a néhány perce beállt Szabó Tibor talált a hálóba, 2 – 2. (Szép teljesítmény, két perc alatt egy gólpassz és egy gól!) Az egyenlítés után Nagy Krisztián került óriási helyzetbe, de nem tudott túljárni a veszprémi kapus eszén. Nem sokkal később Balogh Márton védte szépen Bognár Bence lövését. Az 59. percben Nagy Erik megkapta második sárgalapját, ezzel az ajkaiak tíz emberrel folyatták a játékot. A 66. percben ismét megszerezte a vezetést a Veszprém, baloldali beadás után Irmes Zsolt talált a hálóba, 2 – 3. A 69. percben kilencre csökkent az FC Ajka: Pavliczky Balázs egyből piros lapot kapott, mert belerúgott ellenfelébe. Még így is Nagy Krisztián előtt adódott ziccer, de öt méterről nem tudta kihasználni a kínálkozó hatalmas lehetőséget. Válaszul Irmes Zsolt lövését védte magabiztosan Balogh Márton. A 83. percben sikerült az egyenlítés az ajkaiaknak: Szabó Tibor szabadrúgását Pákai Gergő továbbfejelte Köles Jánoshoz, aki közelről a rövidsarokba passzolta a labdát, 3 – 3. Az egyenlítés után Dobsa Gergő lövését blokkolta az ajkai védelem. Egyre jobban forrtak az indulatok Kovács játékvezető ténykedése miatt. A bíró a két ajkai játékos után Rozmán László edzőt is kiállította. A végén a játékvezető a veszprémieknek is adott egy piros lapot, Simon Benjámint küldte az öltözőbe. A háromperces hosszabbítás utolsó másodpercében Nagy Krisztián belőhette volna az ajkaiak győztes gólját, tisztára játszotta magát, de a kapu torkából centikkel mellé lőtt.

Eseménydús, színvonalas összecsapáson mindkét csapat hatalmasat küzdött a pályán. Az első játékrészt végigtámadta az FC Ajka, de a két elképesztő védelmi hibát a veszprémiek könyörtelenül kihasználták. A helyzetek alapján a döntetlen a vendégekre nézve hízelgő. A hatgólos meccsen a közönség remekül szórakozott, bár a játékvezető ténykedése sok esetben felborzolta a kedélyeket a pályán és a nézőtéren is. Alaposan belenyúlt a mérkőzésbe, ítéleteivel többnyire az ajkaiakat sújtotta. A döntetlenben természetesen a hazai támadók is ludasak, hiszen a 93. percben is adódott százszázalékos helyzet, de még öt méterről sem sikerült eltalálni a kaput. Ha a helyzeteket kihasználják az ajkai támadók, a bíró csinálhatott volna bármit, a győzelmet nem tudta volna megakadályozni…

Rozmán László vezetőedző nyilatkozata a mérkőzés után: – Hetek óta becsületesen készül és maximálisan odateszi magát a csapat, de a szokásos egyéni hibák, a rossz helyzetkihasználásunk, és a rendre velünk szemben elkövetett tévedések megakadályozzák, hogy sikeresek legyünk.

A kilencedik fordulóban, október 8-án, vasárnap az FC Ajka Budapestre, a III. ker. TTVE csapatához utazik. A mérkőzés 15 órakor kezdődik.