KÉT PONT BUDAPESTEN MARADT – III. ker. TVE – FC Ajka 1 – 1 (1 – 0)

0

Az NB III nyugati csoportjának kilencedik fordulójában az FC Ajka Óbudára, a III. ker. TVE otthonába látogatott bajnoki mérkőzésre. Az ajkaiak tizennégy ponttal az ötödik, a hazaiak tizenkettő ponttal a kilencedik helyről várták az összecsapást.

Rozmán László vezetőedző mérkőzés előtti nyilatkozata: – Remélem, a gyirmóti győzelem lökést ad nekünk. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, és hasonlóra számítok most a III. Ker. TTVE otthonában is. Ellenfelünk rutinos, „játszós” csapat, ez fekszik nekünk. Mindenképpen szeretnénk pontot gyűjteni, remélem, nem vett ki sokat belőlünk a szerdai csata.

Az FC Ajka a következő összeállításban lépett pályára nyolcszáz néző előtt:

Pokorni Péter – Köles János, Pákai Gergő, Kovács Gergő, Csemer Gyula (Kalász Milán, 75. perc) – Nagy Erik, Szabó Tibor (Vallejos Dominique, 59. perc), Illés Dávid – Horváth Péter, Nagy Krisztián, Major Norbert (Juhász Dániel, 59. perc).

Vezetőedző: Rozmán László.

A mérkőzés játékvezetője: Sipos Tamás.

Asszisztensek: Varga Gábor, Tinnyei Zsolt.

Ajkai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, már a 6. percben gólt szerezhetett volna az Ajka: Major Norbert került ziccerhelyzetbe, de kihagyta a hatalmas lehetőséget. A 21. percben Illés Dávid bődületes erejű lövését Palásty Dávid kapus nagy bravúrral hárította. Öt perc múlva Major Norbert került ismét nagy helyzetbe a 16-oson belül, a védők szinte a fűbe „döngölték”, a játékvezető szabályosnak látta az esetet… A 36. percben a hazai kapus Csemer Gyula szabadrúgását védte hatalmas bravúrral a felső sarokból a kapufa segítségével. Egy perc múlva egy gyors III. kerületi kontrából egy jobboldali beadást követően Hamar Ádám az ajkai kapuba fejelte a labdát, 1 – 0. Válaszul Illés Dávid lövése kerülte el nem sokkal Palásty Dávid kapuját.

A második félidő hazai rohamokkal kezdődött, három lövéssel is veszélyeztettek, de egyik sem jelentett különösebb veszélyt Pokorni Péter kapujára. Viszont az 58. percben a szerencse az ajkaiakat segítette, Hamar Ádám került százszázalékos helyzetbe, de kihagyta a ziccert. Ezután az Ajka vette át ismét a kezdeményezést, s a 71. percben Nagy Krisztián remekül tört be a 16-oson belülre, egy szép csel után tíz méterről a hosszú sarokba lőtte a labdát, 1 – 1. A gól után néhány perc alatt két kapufa mentette meg a hazaiakat a góltól, majd az utolsó percben ismét Palásty Dávid kapus remekelt, Horváth Péter szabadrúgását ritkán látható bravúrral védte.

Az FC Ajka két pontot könnyelműen Budapesten hagyott, mert a legnagyobb helyzeteket ismét kihagyták a támadók. Érdekes módon a kapufát négyszer is telibe találták, ám a több mint hét méter széles és majdnem két és fél méter magas kapuba betalálni csak egyszer sikerült. Ezután a kapufát kell célozni, akkor biztos betalálnak… A következő fordulóban a listavezető Kaposvár ellen nagyon nehéz lesz, nem biztos, hogy ennyi helyzet adódik a kapu előtt. Nem szabad elfelejteni, hogy még három pont hiányzik az ultimátumhoz, és ezt meg kell szerezni!

Rozmán László vezetőedző nyilatkozata: – Nem játszottunk jól, ennek ellenére négy kapufáig jutottunk. Így nem lehetett más, csak elmaradt győzelem.

A tizedik fordulóban, október 14-én, szombaton 15 órakor az FC Ajka a Kaposvári Rákóczi FC-t fogadja az Ajka városi stadionban.