Kapufán dőlt el a továbbjutás a magyar kupában – FC Ajka – Érdi VSE 2 – 2 (1 – 1, 2 – 1) 11-esekkel: 4 – 5

0

A Magyar Kupa hatodik fordulójában az FC Ajka NB III-as riválisát, az Érdi VSE-t fogadta a városi stadionban. A nagy esőzések következtében a pálya víz alatt állt, de a technikai személyzet emberfeletti munkájának köszönhetően a kezdő sípszóra a játéktér elfogadható állapotba került.

Az FC Ajka a következő összeállításban kezdte a mérkőzést száz néző előtt:

Balogh Márton – Baksa Dénes, Pákai Gergő, Graszl Károly (Kovács Gergő, 14. perc), Csemer Gyula – Köles János, Nagy Erik, Illés Dávid (Horváth Péter, 80. perc) – Szabó Tibor, Nagy Krisztián, Vallejos Dominique (Kalász Milán, 60. perc).

Vezetőedző: Rozmán László.
A mérkőzés játékvezetője: Gaál Ákos.
Asszisztensek: Huszár Balázs, Horváth Bence.

Az első komolyabb támadásból gólt szerzett az Érd a 18. percben: Koós Gábor a tizenhatoson belülre keveredett, s 14 méterről a kapuba küldte a labdát, 0 – 1. A félidő vége előtt sikerült az egyenlítés: egy szép ajkai támadást követően Köles János kapta a labdát, amelyet tizenöt méterről a bal alsó sarokba küldött, 1 – 1.

Szünet után rengeteg helyzetet dolgozott ki az Ajka, a támadók még mindig góliszonyban szenvedtek. A rendes játékidőben maradt az 1 – 1-es eredmény, ezután következett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás. A csatárok tehetetlenségét Csemer Gyula balhátvéd unta meg, s a 102. percben húsz méterről bombagólt ragasztott a jobb alsó sarokba, 2 – 1. A hosszabbítás második részében, a 112. percben egyenlítettek a vendégek: a tócsákkal teli talaj megtréfálta az ajkai védőket, az érdi Koós Gábort viszont nem, aki tizennégy méterről a jobb sarokba lőtt, 2 – 2.

Mivel a hosszabbítás sem hozott döntést, tizenegyes rúgások következtek. Az első négyet mindkét csapat értékesítette, következett a mindent eldöntő ötödik sorozat: ekkor Köles János a felső kapufát találta telibe, míg a csereként beállt Ország Péter nem hibázta el a büntetőt, így az érdiek jutottak be a legjobb hatvannégy csapat közé.

Az írreális pályán remek mérkőzést játszott a két csapat, végül a tizenegyes párbajban a kapufa az érdieket segítette.

Rozmán László vezetőedző nyilatkozata: – Minden elismerés a csapatomnak, végig óriási elszántsággal és jó játékkal próbáltunk továbbjutni a kupában. Megérdemeltük volna a sikert.