Jó játékkal is háromgólos vereség – Gyulafirátót SE – Ajka Kristály SE 3 – 0 (1 – 0)

0

A Veszprém megyei labdarúgó-bajnokság első osztályában a huszonötödik fordulóban az Ajka Kristály SE a Gyulafirátót SE otthonában szerepelt.

Az Ajka Kristály a következő összeállításban kezdett:

Szalai Kornél – Bakos Arnold, Jeney Gyula (Bencsik Áron, 57. perc), Szarka Martin, Vizkelety Attila, Kungl Ákos (Kis-Varga András, 69. perc), Ambrus Kristóf, Móger Balázs, Szabó Bence, Hauser Tibor (Hauser Roland, 55. perc), Primusz Márk (Sipos Tamás, 73. perc).

Edző: Sipos Tamás.

Játékvezető: Takács Gábor.

Asszisztensek: Hegyi Zoltán, Farkas Gergő Zoltán.

Mindkét csapat nagy lendülettel játszott, bár a hazaiak veszélyesebbek voltak a kapura. Próbálkozásaikat a 15. percben siker koronázta: Tímár Imre bombagóljával megszerezték a vezetést, 1 – 0. Próbált egyenlíteni a Kristály, de a Gyulafirátót rendkívül szívósan védekezett.

A második félidőben még nagyobb sebességre kapcsolt a rátóti együttes, egyre több helyzetet alakítottak ki az egyre jobban kinyíló Kristály ellen. A 69. percben a második gólt is belőtték a „rátóti legények”: Rácz Rodrigó szemfülesen ólálkodott a Kristály kapuja közelében, és a hálóba küldte a labdát, 2 – 0. Az ajkaiak tovább erőlködtek, de még véletlenül sem sikerült betalálniuk az ellenfél kapujába. A hajrában viszont a hazaiaknak igen, és ezzel végleg el is döntötték a találkozót. A 81. percben egy gyors kontratámadás végén Kálmán Ferenc beadását Mogyorósi Milán helyezte a kapuba, 3 – 0.

A két csapat megyei szinten magas színvonalú, kitűnő mérkőzést játszott. Az erősen tartalékos Kristály jól küzdött, mindent elkövetett a győzelemért, de több kulcsjátékos kiesését nem bírták el. Jellemző, hogy a 44 éves Sipos Tamás edző kénytelen beállítani saját magát is csereként a csapatba, de így sem sikerült az utóbbi négy mérkőzésen a pontszerzés. A nagy akarással játszó Gyulafirátót kihasználta lehetőségeit, és megérdemelten győzött. A Kristály pedig jó játékkal is háromgólos vereséget szenvedett, s a negyedikről a hatodik helyre csúszott a tabellán.

A következő fordulóban, május 5-én, szombaton 17 órakor szomszédvári rangadón az Ajka Kristály SE a Devecser SE-t fogadja a tósokberéndi sporttelepen. Nagy derbire lehet számítani, hiszen több egykori Kristály-játékos játszik a Devecser csapatában.