Izgalmas és sportszerű szomszédvári rangadó – Devecser SE – Ajka Kristály SE 1 – 2 (1 – 0)

0

A Veszprém megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban a tizenegyedik fordulót bonyolították le. Az Ajka Kristály szomszédvári rangadóra Devecserbe látogatott.

A Kristály a következő összeállításban lépett pályára:

Szalai Kornél – Hauser Roland, Primusz Márk (Móger Balázs, 46. perc), Ménes Balázs (Üveges Krisztián, 82. perc), Hauser Tibor (Vizkelety Attila, 62. perc), Szedlacsek Balázs (Kis-Varga András, 85. perc), Horváth László, Szabó Zoltán, Bencsik Áron, Kungl Ákos, Szarka Martin (Sipos Dominik, 68. perc).

Edző: Sipos Tamás.

A mérkőzés játékvezetője: Pap Ervin.

Asszisztensek: Jónás Bálint, Petróczi Imre.

A rangadó elején nagyon nyomott a Devecser, egyszer Szalai Kornélnak kellett nagy bravúrt bemutatnia, utána nem sokkal Hauser Roland fejelte ki a labdát a gólvonalról. A 17. percben egy vitatható 11-esből Szélessy Péter megszerezte a vezetést a hazaiaknak, 1 – 0. A gól után a Kristály is eljutott egy kapufáig, de a devecserieknek több helyzetük volt, viszont a Kristály-védelem önfeláldozóan hárította a veszélyes hazai rohamokat.

A második félidőben a Kristály alaposan rákapcsolt, s az 57. percben megszületett az egyenlítő gól: a csereként beállt Móger Balázs a hazai védők közül szemfülesen a hálóba küldte a labdát, 1 – 1. Az egyenlítés még nagyobb lendületet adott az ajkaiaknak, amelynek a 72. percben ismét meglett az eredménye: a megyei góllövőlista vezetője, Szedlacsek Balázs hatalmas bombagóllal eldöntötte a három pont sorsát, 1 – 2. Ezután még két ziccerhelyzete is adódott a Kristálynak, de ezek kimaradtak.

Izgalmas, sportszerű szomszédvári rangadón a Kristály második félidei magabiztos játékával megérdemelten szerezte meg az értékes három pontot, hiszen mindent megtett a győzelemért. Ezzel stabilan őrzi negyedik helyét három ponttal lemaradva a dobogó mögött.

Ami még szót érdemel: Pap Ervin játékvezető kritikán aluli teljesítménye. Megítélt egy jogtalan 11-est, több téves ítélete többnyire a Kristályt sújtotta. Ez a játékvezető a hatodik fordulóban lejátszott Kristály – Ugod összecsapáson indokolatlanul kiállította Szedlacsek Balázst, most is nevetséges módon egy sárgalapot adott az ajkai játékosnak. Mindent elkövet az ajkaiak ellen. Nem lehet panaszt tenni a bírók ellen a szövetségnél, mert annak bosszú a vége…!

A tizenkettedik fordulóban ismét nagy meccsre számíthatnak a szurkolók a tósokberéndi sporttelepen: október 28-án, szombaton 14 órakor a negyedik helyen álló Ajka Kristály a hatodik Fűzfőt fogadja az újabb három pont reményében!