Igazságos döntetlen a rangadón – Sümeg VSE – Ajka Kristály SE 1 – 1 (0 – 0)

0

A Veszprém megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban a tizenharmadik fordulót bonyolították le a csapatok. A negyedik helyen stabilan álló Ajka Kristály újabb rangadón ezúttal a hatodik Sümeg csapatával mérkőzött idegenben.

A Kristály a következő összeállításban lépett pályára száz néző előtt:

Szalai Kornél – Móger Balázs, Hauser Roland, Primusz Márk, Ménes Balázs (Vizkelety Attila, 18. perc), Hauser Tibor, Szedlacsek Balázs, Horváth László, Szabó Zoltán, Mészáros Dávid (Szarka Martin, 58. perc), Kungl Ákos.

Edző: Sipos Tamás.

A mérkőzés játékvezetője: Takács Gábor.

Asszisztensek: Molnár István, Fülöp Kristóf.

Az első félidőben kiegyenlített játék alakult ki, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek,  de a kapuk érintetlenek maradtak.

Szünet után az 50. percben vezetést szerzett a Kristály: a gólkirály jelölt, Szedlacsek Balázs kihasználta a kínálkozó lehetőségét, s biztosan lőtt a hálóba, 0 – 1. A sümegiek nem adták fel, tovább rohamoztak, és a 80. percben Mayer Dávid egyenlített, 1 – 1. A hajrában a Kristály többször is eldönthette volna a három pont sorsát, de a támadók nem éltek a lehetőséggel, így egy ponttal utazhattak haza.

A két dobogó közeli csapat rangadóhoz méltó színvonalas, küzdelmes, sportszerű mérkőzést játszott. A Kristály a vezetését a hajrában nem tudta megtartani, a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát, meg kellett elégednie az egy ponttal. A döntetlen eredmény igazságos.

A tizennegyedik fordulóban a Kristály ismét vidékre utazik, s újabb rangadót játszik, ezúttal Várpalotán. A mérkőzés november 11-én 13.30-kor kezdődik.