Tizenötödik alkalommal rendezték Szombathelyen a Claudius Kupa Nemzetközi Úszóversenyt, melyen minden évben sikeresen szerepelnek a Rája ’94 Úszóklub Ajka versenyzői. Nem volt ez másképp a mostani, hétvégén megrendezett viadalon sem. A kétnapos versenyen az ajkaiak két arany-, három ezüst- és két bronzérmet szereztek a népes nemzetközi mezőnyben.

A Kupát hagyományosan a Szombathelyi Vízmű SC rendezte azzal a céllal, hogy versenyzési lehetőséget biztosítsanak a korosztályos- és felnőtt versenyzők számára nemzetközi ellenfelekkel, előfutam-döntős rendszerben. Ez a lebonyolítás azért is volt jó, mert a versenyzők gyakorolhatták a bajnokság lebonyolítási rendjét.

A szombathelyi fedett uszodában tizennégy csapat háromszáz versenyzője küzdött a helyezésekért, a szépen csillogó érmekért.

A versenyzőket korcsoportonként a délelőtti előfutamokban elért időeredményeik alapján a versenykiírásban meghatározott versenyszámokban döntőkbe sorolták, és az ott elért idők alapján hirdettek eredményt a versenybíróság tagjai.

Az ajkaiak új „üdvöskéi” ragyogóan szerepeltek: Szabó Dávid 400 méter gyorsúszásban a dobogó legfelső fokán „kötött ki”, 200 vegyesen és 200 gyorson ezüstérmet nyert; Nagy Nikoletta 400 méter vegyes úszásban bizonyult a legjobbnak, megérdemelten lett „aranyos” ő is, 200 pillangón a második helyen ért célba; Farkas Dóra 400 vegyesen ezüst-, Újvári Dorina 200 mellen bronz-, Király Dávid 200 vegyesen szerzett bronzérmet.

Farkas András edző így összegezte tanítványai szereplését: – Kiemelkedőt nyújtott Szabó Dávid, aki négy számban indult – 400 gyors, 100 hát, 200 gyors, 200 vegyes – mindben új egyéni csúcsot úszott, és nem mellékesen két aranyjelvényes időt is 200 gyorson és 200 vegyesen. Értékes a két aranyjelvény azért is, mert őneki a kicsik korcsoportjában jövőre kellene megúsznia, de ő már most sikeresen teljesítette, így összesen hat aranyjelvénye van az idén. Másik kiemelkedő teljesítmény Nagy Nikolettáé, aki 400 vegyesen egy hatalmas 5.08-as egyéni csúcsot úszott, ami természetesen ranglistavezető idő. Igaz a régit is ő tartotta 5.10-es idővel. Ezután még úszott 200 pillét, 200 gyorsot. Az egy évvel idősebbek között 200 gyorson új egyéni csúcsot úszott. Ide tartozik Cser Dávid 400 gyorson elért eredménye, ami aranyjelvényes idő, igaz érmet most nem sikerült nyernie. A Rája ’94 Úszóklubnak idén eddig 42 (!!!) aranyjelvénye van, és még két versenyünk hátravan. Egyébként mindenki jól teljesített, hiszen a fő versenyünk december 13-16-án lesz Győrben az Open Kupán. December 3-án Székesfehérváron 1500 gyorson lesz még egy felmérő verseny, és akkor úszás szempontjából lezárjuk az idei évet – sorolta a szép sikereket Farkas András.

Az ajkai sportrajongók büszkék lehetnek a Rája ’94 Úszóklub versenyzőinek kiemelkedő sikereire. Farkas András és Bujna Lilla edzők munkája előtt is le a kalappal. Kívánjuk, hogy ez a műhelymunka továbbra is megmaradjon. A Rája úszói bebizonyították ismét, hogy nemcsak „paradicsomi” körülmények, hanem sokkal nehezebb, szerényebb viszonyok között is lehet országra szóló eredményeket elérni, hogyha a sportolók áldozatokat vállalnak. Minden elismerést megérdemelnek a háttérben szerényen meghúzódó szülőkkel együtt!

A fotón: Nagy Nikoletta és Farkas Dóra.