Hatodik meccs veretlenül – Ajka Kristály SE – Fűzfői AK 3 – 1 (2 – 0)

0

A Veszprém megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban ezúttal a tizenkettedik fordulót játszották a csapatok. A negyedik helyen álló Ajka Kristály rangadón a hatodik Fűzfőt fogadta a tósokberéndi sporttelepen.

A Kristály a következő összeállításban kezdte a találkozót:

Szalai Kornél – Hauser Roland, Primusz Márk, Ménes Balázs, Móger Balázs (Sipos Dominik, 86. perc), Hauser Tibor (Bencsik Áron, 62. perc), Szedlacsek Balázs (Szarka Martin, 79. perc), Horváth László, Szabó Zoltán, Kungl Ákos, Mészáros Dávid (Vizkelety Attila, 57. perc).

Edző: Sipos Tamás.

A mérkőzés játékvezetője: Horváth Patrik.

Asszisztensek: Gáspár András, Mitók Patrik.

A kezdés után mindjárt a Kristály ragadta magához a kezdeményezést, s már a 3. percben megszerezte a vezetést: egy szép támadás után a fűzfői védő, Balatoni Sándor a gólraéhes Szedlacsek Balázs elől menteni akart, de a saját kapujába pöckölte a labdát. Ha nem ér bele, akkor a Kristály gólfelelőse rúgja be, 1 – 0. Tovább rohamoztak az ajkaiak az izgalmas, színvonalas találkozón, s a 32. percben megszületett a második ajkai gól: Szedlacsek Balázs bombafejese ellen a fűzfői kapusnak nem volt „gyógyszere”, 2 – 0. A hátralévő negyedórában mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de a védelmek stabilan álltak a lábukon, így a kétgólos ajkai előny nem változott.

A második játékrészben egy szerencsés góllal váratlanul szépített a Fűzfő, a kint álló Szalai Kornél kapus fölött Heidinger Renátó távoli lövése a kapuba hullott, 2 – 1. A gól után a cserék következtében új lendületet vett a Kristály, s a 71. percben bebiztosította a három pontot: a csereként beállt Vizkelety Attila néhány percnyi játék után Szedlacsek Balázs pazar gólpasszát követően belőtte a harmadikat, 3 – 1.

Az Ugod elleni vereség óta ismét jól megy a játék a Kristálynak, hiszen a hatodik meccset hozzák le veretlenül, s ebből öt győzelem, egy idegenbeli döntetlen. Ezen a rangadón szép labdakihozatalaik mellett tudatos, átgondolt támadásokkal őrölték fel a szintén jól játszó Fűzfő védelmét, s megérdemelten tartották otthon a három pontot, amellyel stabilan őrzik közvetlenül a dobogó mögötti helyezésüket.

A tizenharmadik fordulóban újabb rangadó következik a Kristály számára: november 5-én, vasárnap 13.30-kor Sümegen lépnek pályára a három pont megszerzésének reményében.