FORMÁLÓDIK AZ FC AJKA A BAJNOKSÁGRA – Andráshida Zalaegerszeg – FC Ajka 0 – 1 (0 – 1)

0

Két héttel a bajnoki rajt előtt utolsó előtti felkészülési mérkőzését játszotta az FC Ajka az ugyancsak NB III-as Andráshida Zalaegerszeg otthonában.

Az ajkaiak a következő összeállításban szerepeltek:

Balogh Márton (Pokorni Péter) – Krebsz Máté (Baksa Dénes), Pákai Gergő (Graszl Károly), Kovács Gergő, Csemer Gyula – Nagy Erik, Vallejos Dominique (Varga Zsolt), Szabó Tibor (Horváth Patrik) – Bene Zsombor (Kalász Milán), Nagy Krisztián (Gottfried), Major Norbert (Pavliczky Balázs).
Vezetőedző: Rozmán László.

Az ajkaiak hatalmas fölényben játszottak mindjárt az első perctől kezdve. Annyira egykapuztak, hogy a zalaiak egyszer sem jutottak el a vendégek tizenhatosáig. Foggal-körömmel védekeztek, de a 41. percben tehetetlenek voltak: Szabó Tibor baloldali szögletére Pákai Gergő kitűnő ütemben érkezett és tíz méterről a bal sarokba fejelte a labdát, 0 – 1.

Szünet után folytatódott az egyoldalú játék, bár az Andráshida is egy kicsit „feljavult”, hiszen háromszor is eljutottak az ajkai tizenhatosig, de a kapura egyáltalán nem jelentettek veszélyt. Mindkét vendégkapus végig ácsorogta a meccset, akár újságot is olvashattak volna, mert még véletlenül sem idegesítették őket. Viszont, hogy az eredmény nem változott, nemcsak a zalai védők és kapusuk érdeme, hanem a pontatlan ajkai passzok és lövések is közrejátszottak. Tehát kiderült, hogy van még javítanivaló az augusztus 12-ei rajtig.

Azt azért el kell ismerni, hogy tovább formálódik az FC Ajka kerete, amely bíztató formát mutatott a felkészülési találkozókon. Az is igaz, hogy még vannak kisebb hibák a csapat játékában. Gyorsabb és pontosabb focira kell törekedni, s főleg a középpályás védekezésben kell javulni.

Rozmán László vezetőedző nyilatkozata: – Könnyebb győzelmet is arathattunk volna, amennyiben helyzeteinket értékesítjük, így saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, annak ellenére, hogy az ellenfél helyzetekig sem jutott el.

Az FC Ajka legközelebb augusztus 5-én, szombaton 11 órakor a Dunaújvárost fogadja bajnoki főpróbán a városi stadionban.