A labdarúgó NB III nyugati csoportjában a tizenegyedik forduló mérkőzése következett. Az ötödik helyen álló FC Ajka a hatodik Csepel FC otthonában lépett pályára.

Rozmán László vezetőedző mérkőzés előtt optimistán nyilatkozott: – Jó hangulatban, feldobott állapotban vagyunk, bízom benne, hogy tovább tart a lendületünk. Nem lesz könnyű a Csepel ellen, amely zárt, agresszív játékstílussal rendelkezik. Ellenfelünk gyors kontrákra épít és nagyon veszélyesek a távoli lövései. Nagy csatára, rangadóra készülünk.

Az FC Ajka a következő összeállításban kezdte a találkozót kétszáz néző előtt:

Pokorni Péter – Krebsz Máté, Pákai Gergő, Kovács Gergő, Csemer Gyula – Köles János, Pavliczky Balázs Juhász Dániel, 81. perc), Kalász Milán (Major Norbert, 72. perc) – Vallejos Dominique, Nagy Krisztián, Horváth Péter Illés Dávid, 66. perc).

Vezetőedző: Rozmán László.

A mérkőzés játékvezetője: Móri Tamás.

Asszisztensek: Szarvas László, Kurinka Béla.

Az ajkaiak indították el kilencvenperces útjára a labdát, s mindjárt az első percben gólt szerezhettek volna, de az egyik csepeli védő a gólvonalról ki tudta rúgni a labdát. A hazaiak védekezésre rendezkedtek be, szinte „betonfalat” igyekeztek építeni a tizenhatosuk környékére. Ez a félidő utolsó percéig jól is működött, de ekkor egy parádés ajkai támadás következett, amely megtalálta a rést a „falon”: Horváth Péter pazar labdájával Nagy Krisztián ugrott ki a védők közül, remekül passzolt az érkező Kalász Milán elé, aki a kapuba gurította a labdát, 0 – 1. Ez az egy gól az Ajka javára el is döntötte a három pont sorsát.

Szünet után ötpercnyi játék után Csemer Gyula tizenhat méteres lövését a csepeli kapus nagy bravúrral ütötte ki a jobb felső sarokból. Az 56. percben lőttek először kapura a hazaiak, Pokorni Péternek a lövés egyáltalán nem okozott gondot. Továbbra is az Ajka veszélyeztetett, a 76. percben Nagy Krisztián fejelt egy gólt, de a játékvezető les címén nem adta meg. A 80. percben hajszál híján egyenlített a Csepel, de szerencsére ezúttal a kapufa kisegítette Pokorni Pétert… A hajrában a hazaiak mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de az ajkai védelemmel nem boldogultak. Így maradt az első félidő végén szerzett találattal az egygólos ajkai siker.

A Béke-téri rangadón színvonalas játékról egyáltalán nem lehet beszélni, végig a küzdelem dominált. Az ajkaiak nagy akarással, fegyelmezetten, ám a mezőnyben időnként több hibával játszottak, de a lényeg, amiért utaztak, a három pontot sikerült hazahozni. És ráadásul megérdemelten, mert mindent megtettek azért, hogy így legyen. Ezzel a negyedik helyre jött fel az FC Ajka, azonos (21 – 21) pontszámmal, de eggyel rosszabb gólkülönbséggel lemaradva a harmadik Videoton II-től. A második helyezett Kaposvári Rákóczitól egy pont, a listavezető Érdtől három pont választja el. Az őszi idény végéig ezek ledolgozhatók…

Rozmán László vezetőedző nyilatkozata: – Nagyon jó küzdőszellem, kevés játék, rendkívül értékes három pont.

A tizenkettedik fordulóban, október 28-án, szombaton 14.30-kor az FC Ajka az Andráshida SC-t fogadja a városi stadionban.