Dóra a dobogó mindhárom fokán- Négy érem Franciaországból

1

Farkas Dóra serdülő korosztályú úszó idén januárban – amikor Farkas András edző Győrből visszatért Ajkára – érkezett a Rája ’94 Úszóklubhoz. Édesanyja kutatóorvos, édesapja mentőorvos, a napokban vásároltak lakást Ajkán. A kislány edzője szerint szorgalmas, a sporthoz alázatos versenyző.

Farkas Dóra nagyszerű eredménnyel zárta a hétvégét: a franciaországi Saint Dizierben megrendezett nemzetközi úszóversenyen szerepelt kiemelkedő sikerrel. Tizenhét ország háromszázötven korosztályos versenyzőjének kiemelkedő viadalán négy éremmel gazdagította klubja példátlanul hatalmas éremgyűjteményét. 400 méter vegyes úszásban bravúros teljesítménnyel aranyérmet szerzett, s büszkén hallgathatta a tiszteletére játszott magyar himnuszt. 800 méter gyors-, és 200 méter hátúszásban másodiknak ért célba, 200 vegyesen pedig a harmadik helyezést ért el. Az egy arany-, két ezüst-, és egy bronzérem rendkívül szenzációs teljesítmény. Tehát Dóri a dobogó mindhárom fokát kipróbálta, a legmagasabban kezdett, majd egyet-egyet lépkedett lefelé…

Lám, Farkas András által vezényelt kemény munka egy nagyszabású nemzetközi versenyen négy érem formájában máris meghozta gyümölcsét. Még nagyon sok izgalmas úszóviadalt kívánunk Farkas Dórinak rengeteg aranyéremmel!