Döntetlen a megyei „rangadón” – FC Ajka – VLS Veszprém 2 – 2 (1 – 2)

0

Negyedik felkészülési mérkőzését játszotta szombaton délelőtt az FC Ajka a városi stadionban az örök rivális Veszprém ellen.

Az FC Ajka a következő összeállításban lépett pályára:

Balogh Márton (Pokorni Péter) – Krebsz Máté (Baksa Dénes), Pákai Gergő, Kovács Gergő (Graszl Károly), Csemer Gyula (Pavliczky Balázs) – Nagy Erik (Varga Zsolt), Köles János (Szabó Tibor) – Horváth Péter (Kalász Milán) – Bene Zsombor (Vallejos Dominique), Major Norbert (Horváth Patrik) – Nagy Krisztián (Kovács Gábor).

Vezetőedző: Rozmán László.

Mindjárt a kezdés után gólt szerzett az Ajka: Nagy Krisztián egy hosszú indítást követően a jobb alsó sarokba küldte a labdát, 1 – 0. Az 5. percben már kétgólos lehetett volna az előny, Horváth Péter kitűnő labdát adott Bene Zsombornak, akinek lövése centikkel kerülte el a veszprémi kaput. Az első komoly veszélyes akciót a 9. percben vezette a veszprémi csapat: Szabó egyedül törhetett Balogh Márton kapujára a labdával, azonban a vendégek támadója ziccerben mellé lőtt. Mindkét kapu előtt felváltva adódtak helyzetek, de egyikből sem született gól. A 29. percben egyenlített a Veszprém: egy ajkai beadás után Horváth Péter adta el a labdát, Bognár önzetlenül Szabó elé passzolt, a veszprémi csatárnak csak a hálóba kellett gurítania a lasztit, 1 – 1. A középkezdés után a Nagyok hajszál híján összehozták a vezetést: Nagy Erik átadását Nagy Krisztián a felső lécre lőtte. Öt perc múlva Pákai Gergő lövése kerülte el nem sokkal a veszprémi kaput. Az első félidő utolsó percében újabb védelmi hibát követett el a hazai gárda, amelyet a vendégek könyörtelenül ki is használtak: ezúttal Krebsz Máté passzolta rossz helyre a labdát, amiből Bognár kiugratta Iszlait, az ő középre adásából Irmes kilőtte a jobb felsős sarkot, 1 – 2.

Szünet után nagy sebességre kapcsolt az FC Ajka, a veszprémiek nem tudtak még a kapu közelébe sem eljutni. A 63. percben megszületett az egyenlítő gól: a csereként beállt Kovács Gábor fejese utat talált a hálóba, 2 – 2. Jellemző az ajkai fölényre, hogy a Veszprém csak a 83. percben ért fel Pokorni Péter kapujáig, de megint majdnem gólt szerzett: most Baksa Dénes passzolta el a labdát, de a veszprémi támadó lövését Pokorni Péter nagy bravúrral szögletre ütötte. A hajrában is egy nagy ajkai ziccer maradt kihasználatlanul, hiszen Markó Róbert már a kapust is kicselezte, de lövésre már nem maradt ereje, így maradt a 2 – 2-es döntetlen a megyei „rangadón”.