Hetedik fordulót játszották a hétvégén a Veszprém megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. Az Ajka Kristály két vereség után Balatonalmádiban lépett pályára.

A Kristály a következő összeállításban kezdte a mérkőzést:

Szalai Kornél – Bakos Arnold, Hauser Roland, Primusz Márk, Vizkelety Attila, Horváth László, Szabó Zoltán (Hauser Tibor, 61. perc), Mészáros Dávid (Kis-Varga András, 82. perc), Bencsik Áron, Kungl Ákos, Szarka Martin (Sipos Dominik, 66. perc).

Vezetőedző: Sipos Tamás.

Játékvezető: Gáspár András.

Asszisztens: Ákos Dávid.

A Kristály mindenképpen feledtetni akarta az elmúlt két mérkőzésen nyújtott tragikus játékát, mert a kezdést jelző sípszó után egyből nagy lelkesedéssel kezdett rohamozni. A sorozatos támadásoknak a 32. percben meglett az eredménye: balatonalmádi szöglet után az ajkaiak gyorsan és hosszan előrerúgták a labdát, Vizkelety Attila remekül felismerte a helyzetet, a hazai kapus és védelem tanácstalanságát kihasználva talált az almádi kapuba, 0 – 1.

A mérkőzés további részében mindkét csapat remekül küzdött, próbálkozott a góllövéssel, de az eredmény már nem változott, a három pont Ajkára került.

A két vereség után Havasfalvi Lajos elnök a múlt héten kijelentette, hogy mindenképpen beszélni fog az edzővel és a csapattal, mert a zirci és az ugodi meccsen nyújtott elképzelés nélküli játékból elege volt a szurkolóknak és a vezetőknek. Nos, az elnöki fejmosás használt, mert Balatonalmádiban ismét igazi csapatként működött a Kristály, a játékosok küzdöttek, csúsztak-másztak egymásért, így ismét megérdemelt győzelmet arattak. Most derült ki, hogy milyen kár volt a két elrontott meccsért. A csapat ott lehetne versenyben a második helyért. Remélhetőleg a következő mérkőzésekre nem lesz szükség az elnöki fejmosásra!

A nyolcadik fordulóban, szeptember 30-án, szombaton 15.30-kor a Kristály a Péti MTE-t fogadja a tósokberéndi sporttelepen. Itt a lehetőség visszakapaszkodni az élvonalhoz!