AZ ULTIMÁTUM HÉT PONTJA ÖSSZEJÖTT – FC Ajka – Kaposvári Rákóczi FC 2 – 1 (1 – 1)

0

A labdarúgó NB III nyugati csoportjában a tizedik forduló összecsapása következett. Az FC Ajka a listavezető Kaposvári Rákóczit fogadta a városi stadionban. Az ajkai csapat tizenöt ponttal a hatodik, a Kaposvár tizenkilenccel az első helyről várta a rangadót.

Rozmán László vezetőedző mérkőzés előtti nyilatkozata: – A Kaposvár jó erőt képvisel, s hasonló céljai vannak, mint nekünk. Vendégünk gyors játékosokkal rendelkezik, egy-két érintős futballt játszik. Nagyon szervezettnek kell lennünk, és nem szabad területet hagynunk nekik. A szélekre különösen oda kell figyelnünk, szűk, zárt játékra lesz szükségünk.

Az FC Ajka a következő összeállításban lépett pályára háromszáz néző előtt:

Pokorni Péter – Köles János, Pákai Gergő, Graszl Károly (Krebsz Máté, 46. perc), Csemer Gyula – Nagy Erik, Kovács Gergő, Illés Dávid (Vallejos Dominique, 73. perc) – Szabó Tibor (Major Norbert, 57. perc), Horváth Péter, Nagy Krisztián.

Vezetőedző: Rozmán László.

A mérkőzés játékvezetője: Böcskei Balázs.

Asszisztensek: Kovács II. Gábor, Kovács Gábor.

Igen nagy jelentősége volt a két feljutásra pályázó együttes rangadóján az ajkaiak számára, hiszen a vezetőség ultimátuma szerint három mérkőzésen hét pontot kell gyűjteniük, különben a szeptemberi prémiumnak búcsút inthetnek. Ebből a Gyirmót II és a III. ker. TVE ellen négy pont összejött, a maradék hármat mindenképpen a Kaposvár ellen kellett begyűjteni.

Ennek megfelelően kezdett az FC Ajka, s néhány perc alatt kétszer is adódott lehetőség a gólszerzésre, először Kovács Gergő teljesen üresen fejelhetett hat méterről, de a labda elkerülte a kaput. Utána mindjárt Nagy Erik lövését mentették szerencsével a kaposvári védők. A 14. percben Ivancsics Gellért pontos lövését Pokorni Péter bravúrral védte. A 22. percben vezetést szerzett a Kaposvár: ajkai támadás után egy gyors jobboldali kontrából Andorka Péter talált a hálóba, 0 – 1. Néhány perc múlva előbb Csemer Gyula, majd Kovács Gergő próbálkozott gólszerzéssel, nem sok szerencsével. A 34. perc már meghozta a várva-várt egyenlítést: Köles János parádésan passzolt a védők között a középen kilépő Nagy Erik elé, aki a kapus mellett a kapu jobb oldalába küldte a labdát, 1 – 1. Az első félidő hosszabbításában Pákai Gergő fejese a jobb kapufáról vágódott ki.

Szünet után az Ajka átvette a játék irányítását, a támadók többször megkeverték a védőket, de igazi nagy helyzetet nem sikerült kialakítani. Az ajkaiak tovább próbálkoztak, hiszen még egy gól hiányzott a három pont megszerzéséhez. És eljött a 86. perc: Vallejos Dominique jobboldali beadását Nagy Krisztián a baloldalról visszafejelte középre, Pákai Gergőt üresen felejtették a kaposváriak, ő pedig megköszönte ezt a lehetőséget, s a hálóba lőtte a három pontot érő gólt, 2 – 1.

Az FC Ajka hatalmas lelkesedéssel, rendkívül fegyelmezetten küzdött, jóval többet és veszélyesebben támadott a listavezetőnél, teljesen megérdemelten szerezte meg a három pontot, amellyel az ultimátum hét pontja összejött. Külön dicséret jár a csapatnak, hogy a szeptemberre járó prémiumot nem hagyták a kasszában, hiszen jobb helyen van náluk…! Szerencsére, a meccs utáni vacsorának nem „feketeleves” lett a vége, s nem kellett kiüríteni a „méregpoharat”…

Rozmán László vezetőedző mérkőzés utáni nyilatkozata: – Borzasztóan készültünk a meccsre, kielemeztük vetélytársunk játékát. Azt vettem észre, mindkét csapat átérezte a tét nagyságát, igyekezett biztonságosabb játékot játszani. Kimaradt két óriási lehetőségünk, de most a sors visszaadta. Nagyon boldog vagyok, gratulálok a csapat összes tagjának.

A tizenegyedik fordulóban, október 21-én, szombaton az FC Ajka Csepelre látogat. A mérkőzés 14.30-kor kezdődik.