Átkozott kilencvenkettedik perc – Várpalotai BSK – Ajka Kristály SE 3 – 3 (1 – 1)

0

A Veszprém megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban az NB III hasonlóan a tizennegyedik fordulót játszották. A negyedik helyen álló Ajka Kristály újabb rangadón az ötödik Várpalotai BSK csapatával mérkőzött idegenben.

A Kristály a következő összeállításban kezdte a találkozót:

Szalai Kornél – Móger Balázs (Szabó Bence, 86. perc), Primusz Márk, Hauser Tibor, Szedlacsek Balázs (Kis-Varga András, 83. perc), Vizkelety Attila, Horváth László, Szabó Zoltán, Mészáros Dávid, Bencsik Áron, Kungl Ákos.

Edző: Sipos Tamás.

A mérkőzés játékvezetője: Pap Ervin.

Asszisztensek: Braunstetter Zsolt, Petróczi Imre.

Alig indult el kilencvenperces útjára a labda, s a Kristály a 2. percben megszerezte a vezetést: egy szép támadás végén Szabó Zoltán szinte első labdaérintésére a hálóba talált, 0 – 1. A 11. percben a Várpalota egyenlített, Bogdán István lövése kötött ki a Kristály kapujában, 1 – 1. Nagyon küzdött mindkét csapat, a kapuk előtt adódtak helyzetek, de a félidőben nem változott az eredmény.

A második félidőben hatpernyi játék után megint a Kristálynál volt az előny: a góllövőlista vezetője, Szedlacsek Balázs szép lövésével szemben a várpalotai kapus tehetetlen volt, 1 – 2. A 64. percben ajkai segédlettel, öngóllal egyenlített a Várpalota, egy lövés Primusz Márk lábán megpattant, Szalai Kornél erre nem számított, 2 – 2. Továbbiakban is a Kristály támadott veszélyesebben, s a 84. percben harmadszor is vezetést szerzett: ki más is lett volna, mint ismét Szedlacsek Balázs ismerte fel a helyzetet, s megint nem hibázott, 2 – 3. A Kristály már elkönyvelte a három pontot, de a játékvezető hosszabbított, és jött az átkozott 92. perc, Kalapács Roland belőtte a Várpalota pontot mentő gólját, 3 – 3.

Küzdelmes mérkőzésen igazi rangadót játszott a negyedik és ötödik helyezett csapat. Ám a szerencsés döntetlennek a Várpalota örülhetett jobban, mert több lehetősége a Kristálynak volt, de a további helyzetek kimaradtak. Győzni akarásban viszont a Várpalota felülmúlta ellenfelét, hiszen amikor már senki sem számított rá, a sírból mentettek egy pontot, mert a kilencvenedik perc után sem adták fel. Ez a mentalitás tanulságos lehet minden csapat számára!

A tizenötödik, egyben az utolsó őszi fordulóban hazai pályán búcsúzik közönségétől az Ajka Kristály: november 18-án, szombaton 13.30-kor a Csetény együttesét látják vendégül a tósokberéndi sporttelepen.