Átkozott kilencven utáni két perc FC Ajka – Videoton II 1 – 3 (0 – 1)

0

Az NB III nyugati csoportjának ötödik fordulójában a Videoton II-t fogadta az FC Ajka a városi stadionban. A vendégek kilenc ponttal a harmadik helyen álltak, az ajkaiak hét ponttal a hetedik helyről várták a találkozót.

Rozmán László vezetőedző a mérkőzés előtt optimistán nyilatkozott: – Két találkozóját is láttam a székesfehérváriaknak, egyet élőben, egyet pedig felvételről. Szervezett, jó, modern futballt játszanak, tehetséges utánpótlás-válogatott fiatalok alkotják a keretet. Tehát igen kellemetlen vetélytársról van szó, de ez nem számít, csak a győzelem, szeretnénk mind a három pontot begyűjteni.

Az FC Ajka a következő összeállításban lépett pályára 200 néző előtt:

Pokorni Péter – Krebsz Máté, Pákai Gergő (Szabó Tibor, 75. perc), Graszl Károly, Csemer Gyula –  Nagy Erik, Kovács Gergő, Illés Dávid (Horváth Péter, 60. perc) – Vallejos Dominique, Nagy Krisztián, Pavliczky Balázs (Major Norbert, 71. perc).

Vezetőedző: Rozmán László.

A mérkőzés játékvezetője: Sipos Tamás.

Asszisztensek: Imrő János, Makkosné Petz Brigitta.

Gyászszünettel kezdődött az összecsapás: az FC Ajka technikai vezetőjének elhunyt feleségére, Bedő Jánosnéra emlékeztek egy perces tiszteletadással a csapatok.

A fehérváriak előtt adódott az első komolyabb helyzet, a 7. percben Lencsés Balázs fejesét Pokorni Péter szépen védte. Néhány perc múlva Pavliczky Balázs nagy lövését Hársfalvi András csak kiütni tudta Nagy Krisztián a kipattanó labdát ziccerhelyzetben elhamarkodottan fölé vágta. A kihagyott helyzetre jött a sors bosszúja: egy fehérvári szabadrúgás után Galacs Erik az ajkai kapuba fejelte a vezető gólt, 0 – 1. A gól alaposan felpaprikázta az ajkaiakat, sorra vezették a veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat, és a félidő végéig naggyá tették a Videoton kapusát. Négy alkalommal is hatalmas bravúrral mentette meg csapatát a góltól.

Szünet után folytatódtak az ajkai rohamok, s az egyiknek az 51. percben meglett az eredménye: Nagy Krisztián remek lövésével szemben már nem boldogult Hársfalvi András hálóőr, csak középkezdéshez tudta kirúgni a hálóból a labdát, 1 – 1. Néhány perc múlva a fehérvári kapus Graszl Károly fejesét hárította némi szerencsével. A 80. percben Nagy Krisztián ismét gólt lőtt a Videoton II kapujába, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot. A 86. percben az üres kapuba sem sikerült az ajkaiaknak betalálniuk, az utolsó percben Nagy Krisztián hagyott ki újabb ziccert, majd ugyanebben a percben Major Norbertet szerelték szabálytalanul a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem látott okot arra, hogy a 11-es pontra mutasson. Mindkét gólszerzési lehetőség a 90. percben történt. A játékvezető két perc hosszabbítást jelzett, s ekkor következett az övön aluli kiütés: a 91. percben Videoton szögletnél a középhátvéd, Mocsi Attila felfutott, és betalált az ajkai kapuba, 1 – 2. Egy perc sem telt el, a középkezdés után a hazaiak elvesztették a labdát, a vendégek egy gyors kontrát vezettek, amelynek végén a csereként beállt Lassú Zsombor nem kegyelmezett, s Pokorni Péter kapujába küldte a labdát, 1 – 3.

Ez szinte hihetetlen: az Ajka ismét rengeteg helyzetet dolgozott ki, a ziccerek sokaságát hagyta ki, kiütéssel küldhette volna haza a fehérváriakat, de góliszonyban szenvednek a támadók. És jött az átkozott kilencven utáni két perc hosszabbítás: mindkettőben a Videoton lőtt egy-egy gólt, s ezzel megérdemelten vitte el a három pontot. Azért is megérdemelten, mert volt három lehetőségük, azokat ki is használták. Akkor ütötték ki az Ajkát, amikor már nem tudott felállni!

Rozmán László vezetőedző szűkszavúan csak ennyit mondott a meccs után: – A futball törvénye érvényesült, azaz a rengeteg kihagyott helyzet mindig megbosszulja magát.

A következő fordulóban, szeptember 17-én, vasárnap 16.30-kor az FC Ajka a Gyirmót FC Győr II ellen szerepel Gyirmóton.