A megyei rangadón is megvan a három pont – Pápai Perutz FC – FC Ajka 1 – 2 (1 – 1)

0

Az NB III-as bajnokság nyugati csoportjának második fordulójában az FC Ajka megyei rangadón az újonc Pápai Perutz csapatával mérkőzött idegenben.

A rangadó előtt Rozmán László vezetőedző optimistán nyilatkozott: – Gőzerővel készültünk a derbire, parázs találkozóra számítok. Úgy készültünk rá, mint egy meccsre a többi közül. Nem szeretnénk felfújni a dolgot, és természetesen nyerni megyünk Pápára.

A mérkőzés érdekessége, hogy a Perutz a nyár folyamán öt korábbi ajkai labdarúgót is leigazolt: Szabó Zsolt, Skriba Máté, Hanzl Máté, Kozma Máté és Nagy Máté is volt csapata ellen szerepel. Rajtuk kívül még korábban öt FC Ajka játékos szerepel a keretben: Császár Attila, Kovács Szabolcs, Domján Roland, Udvardi Mózes, valamint az egykori ajkai kapus, Szép Tamás fia, Szép Dániel.

Az FC Ajka a következő összeállításban lépett pályára a megyei derbin:

Pokorni Péter – Krebsz László (Kovács Gergő, 54. perc), Köles János, Graszl Károly, Csemer Gyula – Vallejos Dominique (Bene Zsombor, 78. perc), Horváth Péter, Pavliczky Balázs, Nagy Erik – Nagy Krisztián, Major Norbert (Szabó Tibor, 77. perc).

Vezetőedző: Rozmán László.

Vezette: dr. Kovács Gergely (Nagy Viktor, Bognár László).

Az előzetes nyilatkozatok szerint a megyei és szomszédvári rangadó előtt mindkét csapat a három pont begyűjtésében reménykedett. NB III-ban szokatlanul, meglepően szép számú közönség, hatszáz néző volt kíváncsi a régen látott, Pápa – Ajka összecsapásra. A Perutz meglepetésre már a 7. percben megszerezte a vezetést: egy bedobás után két tavaly még ajkai játékos hozta össze a pápaiak első hazai NB III-as találatát. Egy bedobás után Szabó Zsolt elé csúsztatták a labdát, aki egyből középre adott, a kapu előtt helyezkedő Nagy Bálint a gólvonalon túlra segítette a labdát, 1 – 0. A gól után egy másik volt ajkai, Skriba Máté tette próbára Pokorni Péter kapus tudását, az ajkai hálóőr magabiztosan hárította az erős lövést. Ez „felébresztette” az addig szunyókáló ajkaiakat, és hirtelen elkezdtek focizni a játékosok. Nagy Krisztián éles szögből lőtt egy kapufát, majd a 27. percben jött az egyenlítés: egy hatalmas bedobás után a labdát Major Norbert elé csúsztatták a labdát, aki közelről a bal alsó sarokba bombázott, 1 – 1. A félidő további része is az ajkaiaké volt, kétszer is a kapufa segítette Sánta András pápai kapust, így maradt a döntetlen az első félidőben.

Szünet után hamarosan megszületett az Ajka vezető, s egyben a három pont sorsát eldöntő gólja, amelyben a pápai védőjátékos, Farkas Dániel oroszlánrészt vállalt: Sánta András kapusnak szerette volna hazadobni a labdát, amire a kapus elfelejtett elindulni, az ajkai Nagy Krisztián viszont nem, s bevetődve a hálóba gurította a labdát, 1 – 2. A 76. percben nem sok hiányzott az egyenlítéshez: Szabó Zsoltot remekül ugratták ki, a volt ajkai csatár Pokorni Péter mellett is elhúzta a labdát, amelyet Graszl Károly a gólvonalról még ki tudott rúgni. A hajrában Szép Dániel szabadrúgását ütötte ki Pokorni Péter, majd a hosszabbításban Pavliczky Balázs lövése a jobb kapufát érintve gurult végig a gólvonalon, végül a hazai védők nagy nehezen tisztázni tudtak, így maradt az egygólos győzelem, de ez is három pontot ért, és ez a lényeg!

Az FC Ajka a megyei derbin nem tudta megismételni az első fordulóban a Csorna ellen mutatott sziporkázó játékát, igaz, ebben a remekül küzdő pápaiak is megakadályozták. A volt ajkai játékosokkal teletűzdelt hazaiak mindent elkövettek a siker érdekében, szerettek volna győztesen bemutatkozni szurkolóiknak. Egy egyéni hiba azonban ebben megakadályozta őket. Az első félidőben mutatott játékával a Pápa rászolgált volna az egy pontra, de a második játékrészben kialakított helyzetei és a kapufák alapján azért az ajkaiak három pontja megérdemelt. Így két forduló után százszázalékos mérleggel, eggyel rosszabb gólkülönbséggel a második helyen áll az Érdi VSE mögött. A harmadik fordulóban éppen az érdiek jönnek Ajkára. Hatalmas csatára van kilátás!

Marton Miklós, az Ajka Hungalu egykori labdarúgója, a Perutz edzője nem a legjobb hangulatban mondta el véleményét: – Az első félidő teljesen rendben volt, csináltuk, amit megbeszéltünk. Megszereztük a vezetést, mentek a szélen a támadások, az Ajka nem volt különösebben veszélyes ránk. Aztán egy bedobásból kaptunk az első félidőben és a második játékrész elején is egy-egy gólt, utóbbit nem is értem, hogy történhetett… Az Ajka előrébb tart nálunk, nekünk többek között erőnlétben is kell javulnunk. Megyünk tovább, próbálunk a jövő héten javítani.

Rozmán László, az FC Ajka vezetőedzője is reálisan értékelte a derbit: – Kicsit belealudtunk a kezdésbe, nem abban a ritmusban játszottunk, ami elvárható lett volna. De aztán folyamatosan magára talált a csapat, és ha a helyzetek és a kapufák számát nézzük, azt gondolom, legalább egy góllal feltétlenül jobbak voltunk és megérdemelten nyertünk.

Augusztus 26-án, szombaton 17.30-kor az FC Ajka az Érdi VSE csapatát fogadja a városi stadionban. Az első és a második helyezett csatája nagy küzdelmet ígér. Remélhetőleg minél több szurkoló kilátogat az összecsapásra, hiszen a három pont itthon tartása nagyon fontos lenne! Ehhez pedig a hűséges drukkerek segítségére nagy szükség van!