A kilenc gombócból sok, de gólból nem – Peremarton – Ajka Kristály 1 – 9 (1 – 1)

0

A megyei I. osztályú bajnokság harmadik fordulójában a Kristály az újonc, eddig nyeretlen Peremartonhoz utazott. Nagyon fontos volt a találkozó az ajkaiak számára, hiszen vissza kellett hozni azt a három pontot, amit a Füred ellen hazai pályán játékvezetői segédlettel elvettek tőlük.

Az ajkaiak a következő összeállításban léptek pályára:

Szalai Kornél (Padi Gábor) – Bakos Arnold, Hauser Roland (Móger Balázs), Ménes Balázs (Kiszlinger Balázs), Primusz Márk, Hauser Tibor (Szarka Martin), Szedlacsek Balázs, Horváth László (Üveges Krisztián), Szabó Zoltán, Mészáros Dávid, Kungl Ákos (Sipos Dominik).

Vezetőedző: Sipos Tamás.

Vezette: Magyar Ádám (Gáspár András, Ákos Dávid).

A Kristálynak korábban 4-4-1-1 volt az alapfelállása a bajnoki mérkőzéseken, Peremartonban pedig váratlanul 3-5-2-es felállásban küldte pályára játékosait Sipos Tamás. Az elején még látszott az ajkaiak játékán, hogy ez a felállás még szokatlan számukra, kicsit kapkodtak az első félidőben, szinte sürgették a játékot. A félidő közepén Ménes Balázs rúgott egy nagyon szép gólt, 0 – 1. Ez lehet, hogy egy kicsit megnyugtatta a csapatot, sőt túlságosan is, mert a félidő előtt szinte a semmiből egyenlített a Peremarton, 1 – 1.

Az öltözőben a vezetőedző felhívta a figyelmet a hibákra, s nagyobb figyelmet kért tanítványaitól. A szünetben beadott „dopping” sikeres volt, hiszen egy teljesen más Kristály ment ki a második félidőre. Egycsapásra megváltozott a játék, sorra dolgozták ki a veszélyesebbnél veszélyesebb helyzeteket, amiket egytől egyig ki is használtak. A 52. percben megkezdődött a gólfesztivál: Szedlacsek Balázs kilenc perc alatt kétszer talált be, a rutinos Horváth László egyszer, s a 63. percben az eredményjelző 1 – 4-et mutatott. A 70. perc táján Szedlacsek Balázs úgy gondolta, ha az előbb kilenc perc alatt kettőt rúgott, akkor most tíz perc alatt klasszikus mesterhármast alakít. Ezzel meglesz az ötös! Így is történt, a 80. percben már 1 – 7. A hátralévő néhány percben Szarka Martin és Szabó Zoltán állította be az 1 – 9-es végeredményt.

A Kristály a második félidőben olyan játékot produkált, amelyet magasabb osztályú csapatok is megirigyelhettek volna. Egyszerűen, könyörtelenül átgázolt a hazaiakon. A peremartoniak lényegében a középkezdéseknél, meg a meccs végén a szertárban találkozhattak csak a labdával… Az ajkaiak úgy gondolták, a kilenc gombócból sok, de gólból nem, ezért rugdaltak ennyit. Szedlacsek Balázs „mesterötösével” kiemelkedett a mezőnyből, de az egész csapat kitett magáért, egymást múlták felül a játékosok lelkesedésben, kreativitásban, küzdőszellemben, sziporkázó támadójátékban. Kilenc „gombóccal” ajándékozták meg elnöküket – Havasfalvi Lajost – névnapján!

Az elnök örömmel nyilatkozott: – Azt hiszem, példát mutatott a csapat. Mégis lehet ajkai fiatalokkal jó focit csinálni, ellentétben a városban uralkodó hosszú éves szemlélettel. Igaz, tenni is kell érte. Az első félidőben még kimaradtak a helyzetek, a másodikban már realizálódott a csapatok közti különbség. Szedlacsek Balázs közel húsz perc alatt lőtt öt gólja önmagáért beszél. Horváth Lala, Szarka Martin és Ménes Balázs is szebbnél szebb gólokat lőtt. A Kristály ezzel is bizonyította, hogy az Úrkút elleni 4 – 1-es győzelem nem volt véletlen. Természetesen a masszív védekezésről sem feledkezik meg Sipos Tamás edző. Bakos Arnold, Hauser Roland stabilitást ad, remekül épült be a fiatal Kungl Ákos. Ugyanakkor ott van még a szintén ügyes Kis Varga András. Meg kell említeni Szabó Zoli rutinját is. Gratulálok a fiúknak!

A negyedik fordulóban ismét szomszédvári rangadót játszik a Kristály: szeptember 2-án, szombaton 16.30-kor a Magyarpolányt fogadják a tósokberéndi sporttelepen.