A döntetlen elvitte az őszi elsőséget – Dunaharaszti MTK – FC Ajka 1 – 1 (1 – 0)

0

Az NB III nyugati csoportjában a tizenötödik, egyben az őszi idény utolsó fordulóját bonyolították le a csapatok. Az FC Ajka idegenben lépett pályára a Dunaharaszti MTK otthonában. Az idén még lesz egy idegenbeli mérkőzés az NB III-ban, mert a Magyar Labdarúgó Szövetség a tavaszi szezon első fordulóját a várható téli, bizonytalan időjárás miatt előrehozta.

Rozmán László vezetőedző mérkőzés előtti nyilatkozata: – Nem ismerjük jól a dunaharasztiakat, hiszen ők korábban másik csoportban szerepeltek. Minden fellelhető felvételt megnéztünk róluk, igyekeztünk feltérképezni az erősségeiket és a gyengeségeiket. Egy stabil középcsapatról van szó, úgy gondolom, legalább olyan nehéz találkozó vár ránk, mint a legutóbbi idegenbeli fellépésünkön, a Csepel otthonában.

Az FC Ajka a következő összeállításban kezdte a mérkőzést száz néző előtt:

Pokorni Péter – Krebsz Máté, Pákai Gergő, Graszl Károly (Illés Dávid, 46. perc), Csemer Gyula – Nagy Erik, Köles János, Juhász Dániel Major Norbert, 67. perc), Szabó Tibor (Nagy Krisztián, 55. perc) – Horváth Péter, Vallejos Dominique.

Vezetőedző: Rozmán László.

A mérkőzés játékvezetője: Veizer Roland.

Asszisztensek: Szvetnyik Bence, Sándor Zoltán.

Az ajkaiak indították el kilencvenperces útjára a labdát, s jó negyedóráig szinte maguknál is tartották, állandóan a Dunaharaszti térfelén folyt a játék, de meglepetésre az első támadásukból a hazaiak szerezték meg a vezetést: Rusvay Gergely kapu elé lőtt labdáját Szenes Bence az elbámészkodó ajkai védőket és a kapust megelőzve közelről a hálóba fejelte, 1 – 0. A gól után az FC Ajka végigtámadta a félidőt, de nem sikerült az egyenlítés, mert a támadásokban sok hiba csúszott, eléggé körülményesen, lassan játszott a csapat.

Szünet után nagy sebességre kapcsolt az Ajka, Csemer Gyula bombája a kapufáról hagyta el a játékteret, majd Nagy Krisztián és a csereként beállt Major Norbert veszélyeztetett két alkalommal. A 80. perc meghozta az egyenlítést: a hazaiak ötösénél a védők nem szabadítottak fel, Major Norbert pedig szemfülesen kihasználta a lehetőséget, és közelről a bal sarokba gurította a labdát, 1 – 1. Utána még két lehetőség volt a három pont begyűjtésére, de Csemer Gyula bombalövése centikkel ment el a kapufa mellett, majd Vallejos Dominique lövését hatalmas bravúrral védte a hazaiak kapusa.

Ezen az összecsapáson csak győzelemmel lehetett volna megszerezni az őszi bajnoki címet, hiszen a két üldöző csapat, a Kaposvár és az Érd is begyűjtötte a három pontot. Nos, ez a döntetlen elvitte az őszi elsőséget, harmadik hely lett belőle! Az első félidőben az előző hetek parádés játékával ellentétben nagyon vérszegény teljesítményt nyújtott az FC Ajka. Szünet után feljavult ugyan Rozmán László legénysége, de a hazaiak vezetésük után teljesen beálltak védekezni, szinte élőfalat húztak kapujuk elé, s csak egy figyelmetlenséget kihasználva sikerült az egyenlítés. Ha most nem is sikerült az őszi elsőség kiharcolása, a lényeg, hogy a végelszámolásnál, az idény végén sikerüljön! Ehhez persze még tizenhat kemény összecsapáson kell diadalmaskodni, önfeláldozóan megküzdeni a három pontokért!

Rozmán László vezetőedző értékelése a mérkőzés után: – Az első félidőben körülményesen, lassan játszott a csapat. Szünet után viszont felgyorsította a játékot,

mindent elkövetett, hogy megfordítsa a meccset, de ez csak a döntetlenhez volt elég.

A tavaszi idényből előrehozott tizenhatodik fordulóban, november 26-án, vasárnap az FC Ajka ismét vidékre, ezúttal Csornára utazik. A mérkőzés 13 órakor kezdődik.