ÚJABB HAZAI VERESÉG A TEKE SZUPERLIGÁBAN – Ajka Kristály SE – Ferencvárosi TC 2 – 6 (3256 – 3356)

0

A Teke Szuperliga tizenhetedik fordulójában elmaradt Ajka Kristály SE – Ferencvárosi TC bajnoki mérkőzést pótolták a csapatok április 22-én, vasárnap.

Egyéni eredmények:

Ajka Kristály: Tóth Martin 555 fa, dr. Tóth Zoltán 560, Városi László (Kovács Gábor) 513, Nagy Lajos 585, fodor Szilárd 506, Tóth László 537.

Játékos-edző: Nagy Lajos.

Az első ajkai pároknál Tóth Martin remek játékkal, 53 fával győzte le ellenfelét, dr. Tóth Zoltán viszont 21 fával kikapott, így 1 – 1-re állt a találkozó 32 fás Kristály előnnyel. A második pároknál Városi Lászlót, majd a helyette csereként beállt Kovács Gábort 72 fával legyőzte fővárosi ellenfele, ezt Nagy Lajos még helyrehozta, hiszen 64 fával győzött, és 2 – 2-re alakította az eredményt. Ekkor még az összesítésben 24 fával többet dobott a Kristály. A harmadik pároknál alaposan kidomborodott a vendégek nagyobb tudása, 124 fával verték a harmadik ajkai párost, Fodor Szilárdot és Tóth Lászlót. A csapatpontokkal együtt így alakult ki a 6 – 2-es Ferencvárosi TC győzelem, százfás különbséggel és megérdemelten.

Az első két párosnál még a lelkesen játszó Kristálynak volt némi esélye a pontszerzésre, de a harmadik párosoknál ez a remény szertefoszlott. A szépszámú tekerajongó ajkai szurkolók a csapat ötödik hazai mérkőzéséről is vereséggel távoztak, de szerencsére az őszi kiemelkedő szereplésnek köszönhetően nem fenyegeti a kiesés réme a csapatot, a következő idényre is biztosították a Szuperligában való szereplést két fordulóval a bajnokság vége előtt. A hétvégén, április 28-án 14 órai kezdéssel a BKV Előre Budapest csapata ellen búcsúzik a Kristály hazai közönségétől a tósokberéndi tekecsarnokban, a következő fordulóban pedig az élcsoporthoz tartozó Répcelakhoz utazik. A budapestiek ellen a szép búcsú miatt is illene begyűjteni a két pontot!

***

Ifjúsági mérkőzés:

Ajka Kristály SE – Ferencvárosi TC

4 – 0 (1014 – 867)

Nagy Máté 515 fa, Lendvai Bence 499.

A Kristály ifisták remek játékkal, 127 fával leiskolázták ferencvárosi ellenfelüket. Mindkét ajkai játékos tudásához méltóan szerepelt.