Szuperligában teke-döntetlen Budapesten – BKV Előre SC Budapest – Ajka Kristály SE 4 – 4 (3300 – 3272)

0

A Teke Szuperliga tizedik fordulójában az Ajka Kristály a nagy múltú BKV Előre csapatával mérkőzött Budapesten.

Egyéni eredmények: Fodor Szilárd 600 fa, Németh Máté 545, dr. Tóth Zoltán 506, Tóth Martin 570, Kovács Gábor 539, Nagy Lajos 512.

Játékos-edző: Nagy Lajos.

A Kristály első párosa magabiztosan győzte le ellenfelét, mindketten pontszerzők voltak. A második párosok közül Tóth Martinnak, a harmadikból Kovács Gábornak sikerült a pontszerzés remek gurítások után.

Hatalmas küzdelmet vívott a két csapat, a döntetlen a budapestiekre nézve hízelgő. A pontvesztésben döntő szerepet játszott, hogy dr. Tóth Zoltán és a sokszoros válogatott játékos-edző, Nagy Lajos ezúttal gyengébb teljesítményt nyújtott a megszokottnál. Dr. Tóth Zoltán 46, Nagy Lajos 53 fával dobott kevesebbet ellenfelénél, és ez egy pontjába került az ajkaiaknak. Az ötödik helyet tizenegy ponttal változatlanul őrzi a Kristály, a kilencpontos Ferencváros, és az ugyancsak kilencpontos Kaposvári Közutasok előtt.

Ifjúsági mérkőzés:

BKV Előre – Ajka Kristály

0,5 – 3,5 (951 – 1043)

Egyéni eredmények: Nagy Máté 517 fa, Németh Máté 526.

A két tehetséges ajkai fiatal jó teljesítményt nyújtott, a győzelem megérdemelt. Az ifisták a hetedik helyen állnak az utolsó előtti fordulóban négy győzelemmel szerzett nyolc ponttal.

A tizenegyedik fordulóval két hét múlva zárul a bajnokság őszi idénye. December 9-én, szombaton 14 órakor az Ajka Kristály a Répcelaki SE harmadik helyen álló csapatát fogadja a tósokberéndi tekepályán. Hatalmas rangadóra lehet számítani, hiszen az ellenfél szinte válogatott játékosokból áll. Tíz mérkőzésből nyolcszor fölényes győzelmet arattak, csupán a világválogatottakat felvonultató első helyezett Zalaegerszegtől, és a második Szegedtől szenvedtek minimális 5 – 3-as vereséget. A lelkes szurkolók bíztatására nagy szükség lesz, hogy a vendégek elszenvedjék harmadik vereségüket! Ebben bizonyára nem lesz hiány, hiszen a Kristály szurkolói már régen felnőttek a Szuperligához, és rendkívüli módon nagyon szeretik csapatukat!