ŐSZI ÖTÖDIK A KRISTÁLY A TEKE SZUPERLIGÁBAN – Ajka Kristály SE – Répcelaki SE 2 – 6 (3320 – 3291)

0

A Teke Szuperliga tizenegyedik, őszi utolsó fordulójában az Ajka Kristály a harmadik helyen álló, válogatott játékosokat felvonultató Répcelaki SE-t fogadta a tósokberéndi tekepályán.

Egyéni eredmények: Fodor Szilárd 532 fa, Kovács Gábor 502, Nagy Lajos 572, dr. Tóth Zoltán 578, Tóth László 562, Tóth Martin 574.

Játékos-edző: Nagy Lajos.

Mint várható volt, hatalmas rangadót vívott a két csapat. A Répcelak rendkívül nehéz ellenfél volt, hiszen szinte válogatott játékosokból állt. Már az első párosoknál 160 fával többet dobtak az ajkaiaknál. A második párosnál dr. Tóth Zoltán legyőzte ellenfelét, de Nagy Lajos hiába dobott 572 fát, ellenfele 608-as pályacsúccsal nyert. Az utolsó ajkai párosok közül Tóth László egy fával többet dobott ellenfelénél, de Tóth Martin hiába dobott 574 fát, mert ellenfele tizennyolccal többet ért el, így ezúttal csak a Tóth-testvérek (Zoltán és László) szereztek pontot a Kristály részére.

Hatalmas küzdelemben színvonalas mérkőzést játszott a két csapat. Az ajkai játékosok végig becsülettel harcoltak, ám a lényegesen jobb játékerőt képviselő Répcelak megérdemelten győzött, 171 fával többet dobott a hazaiaknál. A Kristály így is a középmezőny élén, az ötödik helyen várja a 2018-as folytatást. Az első mérkőzését január 20-án, a Szuperliga második legjobb csapata, a Szeged ellen játssza a tósokberéndi sporttelepen.

Ifjúsági mérkőzés:

Ajka Kristály SE – Répcelaki SE

4 – 0 (1118 – 1080)

Egyéni eredmények: Nagy Máté 524 fa, Németh Máté 594.

A két tehetséges ajkai fiatal ezúttal is remek teljesítményt nyújtott, megérdemelten győzte le negyedik helyen álló ellenfelét. A Kristály az őszi idényben öt győzelmet aratott, s ez a hetedik helyhez volt elég. Reményt keltő a tavaszi szép folytatás!