Tour de Hongrie – Kolumbiai győzelem összetettben, Peák második

0

A kolumbiai Daniel Jaramillo nyerte a 38. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körversenyt, míg Peák Barnabás két másodperc lemaradással másodikként végzett összetettben. Az ötödik, utolsó szakaszon vasárnap Scott Sunderland diadalmaskodott.

A jászberényi rajt előtt az összetett második helyén minimális hátránnyal álló Peák Barnabás az MTI-nek arról beszélt, hogy a 112 kilométeres etapon szerinte nem lesz komoly szökési lehetőség, ezért várhatóan csak a Városligetben kialakított körpályán dől majd el a végső győzelem.
A fővárosig tartó, három gyorsasági részhajrát és egy második kategóriás hegyi hajrát magában foglaló szakasznak 28 fokban és szép időben vágott neki a 86 fős mezőny. A rajt után több szökési próbálkozás is akadt, ám még egyperces különbséget sem tudott kialakítani egyik boly sem, a főmezőny kontrollálta a viadalt. Az első, turai részhajrát követően aztán egy hétfős szökevénycsoportnak sikerült két perc feletti előnyt kialakítania.

Budapest, 2017. július 2.
Lovassy Krisztián, a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny 5. szakaszában az 5. helyen célba ért, és ezzel a szakasz legeredményesebb magyar versenyzője a díjátadón a budapesti Városligetben 2017. július 2-án.
MTI Fotó: Kallos Bea

Ezek után következett a galgamácsai nyolcszázalékos emelkedő, amely megrostálta a mezőnyt, az élboly és a főmezőny is szétszakadt. A körverseny utolsó, vácegresi hegyi hajrájában ugyan nem volt az első négy között Amanuel Ghebreigzabhier, az eritreai kerekes így is elhódította a hegyi pontverseny győztesének járó piros trikót. Ebben az összevetésben legjobb magyarként Valter Attila harmadik lett.
Az emelkedő után ismét összerázódott a mezőny és Budapestre már együtt érkeztek meg a kerekesek, akik a városligeti körpályán nagy harcot vívtak. A szakasz végül sprintbefutóval zárult, melyben Sunderland diadalmaskodott, aki a gyorsasági pontversenyt és az ezzel járó zöld mezt is megnyerte. Az összetettben nem változott az állás, azaz Daniel Jaramillo diadalmaskodott Peák Barnabás előtt. Utóbbi a második hely mellett a legjobb U23-as versenyzőként megnyerte a fehér trikó, egyúttal a legjobb magyar lett.

Az első helyezett ausztrál Scott Sunderland (k), a második helyezett eritreai Meron Teshome (b2) és a harmadik helyezett kolumbiai Carlos Alzate Escobar a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny 5. szakaszának díjátadóján a budapesti Városligetben 2017. július 2-án. Balra Szabó Tünde sportért felelős államtitkár.

„A hajrában kapaszkodtam nagyon a kormányba, próbáltam bejönni a dobogóra, de ez ma nem volt bennem” – nyilatkozta az MTI-nek a KONTENT-DKSI magyar versenyzője hozzátéve, hogy csapata nem tudott már igazán összedolgozni a végén, mert társai is nagyon fáradtak voltak. Az ugyanakkor jól esett neki, hogy két másik magyar istálló, a Cube-Csömör és az Epronex is egész nap segített neki. Peák összegzésképpen megjegyezte, elégedett az eredményével.
Az utolsó szakaszon a legelőkelőbb pozíciót elérő hazai versenyző az ötödik helyen célba érkezett Lovassy Krisztián volt.
„Viszonylag korán, négyszáz méterre nyitottam a sprintet, iszonyatosan nagy pofaszél volt az utolsó ötszáz méteren” – hangsúlyozta az MTI kérdésére a magyar bajnok, aki összetettben 20. lett 44 másodperc hátránnyal. Lovassy nem titkolta, hogy elégedetlen idei Tourjával, mert összetettben dobogóra szeretett volna állni.

Az első helyezett Peák Barnabás (k), a második helyezett Lovassy Krisztián (b) és a harmadik helyezett Móricz Dániel (j) a Tour de Hongrie országúti kerékpáros legeredményesebb magyar versenyzői a díjátadón a budapesti Városligetben 2017. július 2-án.

„Ha a siófoki szakasz után a zsűri kicsit jobban észnél van, akkor két magyar van a dobogón, nem egy” – utalt a csütörtöki etapra a magyar sportoló, amikor a hajrában kicsúszott, s 38 másodperc hátrányt szedett össze.