TÁVOLODIK A DOBOGÓ | FC Ajka – Sárvár FC 1 – 4 (0 – 3)

0

A harmincegyedik fordulót rendezték az NB III nyugati csoportjában. Az FC Ajka a kiesés elől menekülő Sárvár FC-t fogadta a városi stadionban. A vendégek jelenleg a tabella 15. helyén állnak. A két csapat őszi találkozóját Sárváron az ajkaiak nyerték 3 – 0-ra.

Az FC Ajka a bronzéremért van versenyben ebben a szezonban. A csapat győri veresége miatt lecsúszott a dobogóról, az előző Kaposvári Rákóczi FC két pont előnyre tett szert.

A meccs előtt Bücs Zsolt vezetőedző így nyilatkozott: – A sárváriak két győzelem után állnak, s biztosan nálunk is megpróbálnak nyerni, hiszen csak úgy érhetik el céljaikat, ha három pontot gyűjtenek. Felkészültünk, természetesen nem szeretnénk kiengedni kezünkből a sikert. A hajrá következik a bajnokságban, ilyenkor már merülnek az akkumulátorok. Nekünk is vannak problémáink, de igyekszünk megoldani őket.

Az FC Ajka a következő összeállításban kezdte a találkozót a megszokott kétszáz néző előtt:

Balogh Márton – Pál Dávid, Pákai Gergő, Kovács Gergő, Kozma Máté (Pataki Roland, 75. perc) – Tölgyesi Viktor, Köles János (Balázs Richárd, 46. perc), Hanzl Máté, Lőrinczy Attila (Kovács Gábor, 46. perc) – Skriba Máté, Szabó Zsolt.

Vezetőedző: Bücs Zsolt.

Vezette: Móri Tamás (Imrő János, Bede Tamás).

Nagy meglepetésre nem Bücs Zsolt vezetőedző elképzelései szerint alakult a harmadik hely visszaszerzése szempontjából fontos találkozó, amelynek egyértelmű esélyese az FC Ajka volt.

A sárváriak nagyon komolyan gondolták a kiesés elöli menekülést, hiszen biztonságos védekezésre rendelkeztek be, s a labdaszerzés után igyekeztek támadásba átmenni. Ezt az elképzelésüket a 12. percben siker koronázta: egy kontratámadást követően a jobb oldalról érkező beadást Ódor Bálint közelről küldte a hálóba, 0 – 1. A továbbiakban is a Sárvár játszott szervezetten, a hazaiakat sokkolta a bekapott gól olyannyira, hogy a 21. percben újabb nagy pofonba szaladtak bele: egy sárvári szöglet után Balogh Márton kapussal az élen az egész védelem csak bámulta, hogy a kipattanó labdát Kun Benjámin tizennégy méterről kapu bal oldalába bombázta, 0 – 2. Eredménytelen ajkai támadások után jött a kiütés. A 32. percben tovább növelte előnyét a Sárvár: Pál Dávid elvesztette a labdát, amelyet Pető Benjámin kapott meg, pontos beadását a nemrég még ajkai játékos, Horváth Valentin remekül lőtte a hálóba egy szép átvétel után, 0 – 3. Az ajkaiak sehogy nem találták a ritmust, rengeteg pontatlan, rossz megoldás volt a játékukban.

Szünet után három perc múlva szépített az Ajka:

jobboldali szöglet után Szabó Zsolt szép mozdulattal közelről lőtt a hálóba, 1 – 3. A 65. percben Horváth Valentin megadta a kegyelemdöfést egykori csapatának: cselezgetett a tizenhatos jobb sarkánál, a védők nem vették komolyan, ezt kihasználva kilőtte a bal alsó sarkot, 1 – 4. A hajrában nagyon hajtottak a hazaiak, de a vendégek betömörültek kapujuk elé, teljesen meghiúsították a gólszerzésnek a legcsekélyebb lehetőségét is. Bár nem volt nehéz dolguk, mert a kiütés kábulatában az Ajka továbbra is rengeteg hibával játszott.

Ezzel a megszégyenítő hazai vereséggel úgy tűnik, egyre jobban távolodik a bajnoki idény célkitűzései között szereplő dobogós helyezés elérése, hiszen az ETO FC Győrtől elszenvedett vereséget kihasználva a Kaposvár már az előző fordulóban két pont előnnyel átvette az FC Ajka előtt a vezetést a harmadik helyen. Most pedig már öt pont az előnye, hiszen a Puskás Akadémia II otthonában is győzni tudott 2 – 0-ra. A Sárvár ellen időnként meddő fölényben játszott az Ajka, s csak egy gólt tudott összehozni, míg a tizenötödik helyezett négyet. Érthetetlen, hogy a tavaszi idényben két kiesés ellen küzdő csapat nyert Ajkán háromgólos különbséggel. Korábban a Veszprém győzött 3 – 0-ra, most pedig a Sárvár 4 – 1-re. Közös a két vereségben, hogy mindegyiken Ajkáról elküldött játékos volt a főszereplő. A Veszprémet Gunther Zsolt vezette győzelemhez, a Sárvárt Horváth Valentin. A hétvégén Csepelre látogat az ajkai zöld-fehér együttes, a vendéglátók szintén közel vannak a veszélyes zónához. Talán előnyt jelent, hogy nincs Ajkáról kirúgott játékosuk… Egy szó mint száz: fájó kimondani, de a Sárvár megérdemelten vitte el a három pontot!

Bücs Zsolt: – Rossz felfogásban játszottunk. A Sárvár az első kapura lövéséből gólt szerzett, ezt követően siettettük a játékot. A vendégek következő két kaput eltaláló lövése is bement. A második félidőre megpróbáltunk váltani, lélektanilag fontos volt, hogy gyorsan gólt szereztünk. Nyomás alá kellett volna helyeznünk a vendégeket, nem tettük. Amikor kétcsatáros játékra váltottunk, érthetetlen módon nem jöttek a beadások. Az idei leggyengébb játékot nyújtottuk.