Szépen zárult az NB III-as szezon – Andráshida SC – FC Ajka 1 – 2 (0 – 2)

1

Az NB III nyugati csoportjában az idei szezon utolsó fordulójában az FC Ajka idegenben, az Andráshida otthonában lépett pályára.

A két csapat őszi összecsapásán az Ajka 2 – 0-ra nyert, a gólokat Pál Dávid és Szabó Zsolt szerezték.

A következő összeállításban lépett pályára Rozmán László csapata:

Balogh Márton – Fodor Marcell, Pákai Gergő, Kovács Gergő, Kozma Máté, Pál Dávid – Hanzl Máté, Tölgyesi Viktor – Balázs Richárd, Lőrinczy Attila (Skriba Máté, 65. perc), Szabó Zsolt (Pavliczky Balázs, 71. perc).

Vezetőedző: Rozmán László.

Vezette: Gaál Ákos (Bognár László, Sándor Zoltán).

Az ajkaiak a biztos negyedik hely tudatában nyugodtan kezdték a játékot, s az első percekben Hanzl Máté és Pál Dávid révén két veszélyes akcióból akár a vezetést is megszerezhették volna, de ekkor még a szerencse a zalaiakat segítette. A 20. percben viszont már Fortuna sem boldogult az ajkaiak támadása ellen: Balázs Richárd beadását Szabó Zsolt parádés mozdulattal vágta a hálóba, 0 – 1. Nyolc percet kellett várni a második találatra: Ekkor Lőrinczy Attila passzolt Balázs Richárdhoz, aki egy csel után a bal alsó sarokba küldte a labdát, 0 – 2.

A hajrában az Andráshida ugyan rákapcsolt, de az ajkaiak fegyelmezett játéka ellen nem boldogultak.

A második játékrészben tovább támadgattak a hazaiak, de a szerencse csak a 73. percben állt melléjük: a volt ajkai Vittman Ádám góljával sikerült a szépítés, 1 – 2. A hajrában Hanzl Máté növelhette volna az ajkaiak előnyét, de nagy helyzetét kihagyta. Válaszul a hazaiak előtt is adódott egyenlítési lehetőség, Horváth Dániel fejese centikkel hagyta el Balogh Márton kapuját. A hátralévő időben mindkét csapat kényelmesen eljátszadozott a mezőnyben, nem idegesítették egymást a kapuk előtt, így maradt az egygólos ajkai győzelem.

Nyugodt, békés mérkőzést játszott a két csapat, hiszen az ajkaiak dobogós helyezése már korábban elúszott, az Andráshida további NB III-as szereplése sem forgott veszélyben, stabilan végeztek a középmezőnyben. Az FC Ajka azért a mérkőzés nagyobb részében érzékeltette a tudásbeli különbséget, de különösebben nem kellett megerőltetnie magát a csapatnak. Annyit adtak ki, amennyire a három pont megszerzésére éppen szükség volt. Ilyen fárasztó, idegtépő bajnokság végén ez érthető a biztos negyedik hely tudatában. Összességében szépen zárult az NB III-as szezon, már csak a következő idénynek kell szebben zárulnia, hiszen jövőre illene kiharcolni az NB II-be való visszakerülést! Maradjunk ebben a reményben! Az ajkai szurkolók remélik, hogy reményük nem marad csupán remény!!!