Ajka – Nem a kórházról állított ki diagnózist a közmeghallgatás

0

A természetéből kifolyólag folyamatosan ellenségkereső üzemmódban tevékenykedő ajkai polgármester megtalálta legújabb célpontját dr. Nagy Zoltán, a Magyar Imre kórház főigazgatója személyében.

A főigazgató ugyanis nem ment el a kórház helyzetéről és működéséről március 22-ére meghirdetett testületi ülésre és közmeghallgatásra. Levélben mentette ki magát, amelyben megírta, hogy nem kíván politikai rendezvényhez asszisztálni. Lett is ebből nagy paláver, a szocialista frakció minden tagja véleményt nyilvánított róla. Véleményük szerint a közmeghallgatás egyrészt nem politikai rendezvény, másrészt viszont természetesen politikai rendezvény, ám nincs azzal semmi baj, hiszen már a régi görögök is politizáltak…

A Fidesz frakció szónokai ugyanakkor arra hívták fel a figyelmet, hogy az évente egyszer kötelező közmeghallgatást az önkormányzat már hetekkel korábban megtartotta. Igaz, a törvény nem tiltja, hogy többször is legyen közmeghallgatás, azonban kampányidőszak van, és ettől nem lehet függetleníteni a történteket. Enyhén szólva is feltűnő, hogy a választás előtt két héten belül három olyan témában hirdet közmeghallgatást az önkormányzat, amelyek igen alkalmasak hangulatkeltésre. Az egészségügy és az oktatás napirendre tűzése után egy héttel még azokról a TOP-pályázatokról is szó lesz, amelyeken Ajka enyhén szólva csúfosan leszerepelt, és aminek a felelősét Schwartz Béla polgármester már régóta Fenyvesi Zoltánban, a megyei közgyűlés alelnökében véli megtalálni, aki – nem mellesleg – a mostani választáson a Fidesz-KDNP képviselő-jelöltje…

Arról is kialakult egy elég heves szópárbaj, hogy a polgármester viszont miért nem vesz részt a kórház rendezvényein. Pad Ferenc (MSzP) szerint azért, mert nem is hívják meg. Ravasz Tibor (Fidesz) válaszul elmondta, hogy Schwartz Béla minden kórházi rendezvényre kapott meghívót, tértivevényes levélben.

– Tértivevényes levélben meghívni a város polgármesterét??? – kérdezte erre Schwartz Béla, és szinte sütött róla a méltatlankodás, amiért ilyet mertek tenni vele. Sajnos, azt nem fejtette ki, hogy tulajdonképpen mi a baj ezzel és mi lett volna a spanyol udvari etikettnek megfelelő eljárás. Ha az ő példájából indulunk ki, akkor a meghívottat nyilván nyílt levélben kellett volna előzőleg felszólítani, hogy számoljon el vele, miért nem költ egy fillért se a városvezetés a kórházra, hogy miért szidalmazza a polgármester a legkülönfélébb fórumokon a kórház tevékenységét, és persze, hogy miért nem megy el azokra a kórházi rendezvényekre, amelyekre meghívást kap – igaz, „csak” tértivevényes levélben…

Protokollból amúgy „jó” szokása szerint az ülés levezető elnökeként is adott példát a városvezető. Az ellenzéki felszólalások után rendre magához ragadta a szót és kioktatta a képviselőket, mégpedig a maga sajátos stílusában. „Rendbe’ van önnél minden? Hát akkor nyúljon má’ magához!” – szólította fel a Fidesz frakcióvezetőjét. Gondolatait pedig valamilyen kifürkészhetetlen okból a „Sálem Jeruzsálem” szavakkal találta szerencsésnek lezárni (aminek megfejtésén még dolgozunk, egyelőre kevés sikerrel – a Szerk.)

Nem kívánunk állást foglalni abban a kérdésben, hogy politikai vagy nem politikai rendezvény volt a közmeghallgatás, az viszont tény, hogy más időpontban akár alkalmas fórum is lehetett volna arra, hogy a kórház tájékoztassa Ajka lakosságát az intézmény helyzetéről, gondjairól és örömeiről. Dr. Nagy Zoltán azonban tulajdonképpen erre is kínált megoldást. A távolmaradását jelző levelében jelezte, hogy április 11-én (tehát már a választás után!) 14 órakor tanácsadó testületi ülést tartanak a kórházban, amelyre meghívják a képviselő-testület tagjait is. Ezt a meghívást ugyan a főigazgató leveléből szemezgető dr. Horváth József alpolgármester kapásból és látható felháborodással visszautasította, mi azonban nem értjük, miért kellene presztízskérdést csinálni abból, hogy ki megy el kihez – már amennyiben valóban az a cél, hogy a város és a kórház együttműködését javítsák… Aznap egyébként nyílt napot is tart a kórház, tehát bárkinek, aki kíváncsi rá, lesz lehetősége megismerkedni az intézmény életével. Annak tudatában, hogy hány ember szokott részt venni egy-egy közmeghallgatáson (a mostanin jó, ha tízen voltak, a korábbiakon többnyire ennyien se), és mennyi érdeklődő volt a kórház korábbi nyílt napjain (alsó hangon is több tucat), nem kétséges, hogy melyik megoldás a célszerűbb – még kevésbé, hogy melyik az elegánsabb.

LÁNG GYÖRGY GÉZA

Töltsön be több kapcsolódó cikket
Még több betöltés Helyi Hírek

Vélemény, hozzászólás?

Ezt már olvasta?

Mindenszentek – Megidézzük az ajkai sportolók és sportvezetők emlékét

Mindenszentek ünnepe és halottak napja jó alkalom a hálaadásra, az emlékezésre, mindazokra…