ISMÉT JÓ JÁTÉKKAL NÉGYES – Diósd – FC Ajka 1 – 4 (0 – 2)

0

Az NB III nyugati csoportjának huszonhetedik fordulójában Diósdon vendégszerepelt az FC Ajka. Az őszi idényben hazai pályán 3 – 0-ra nyert Bücs Zsolt együttese. A kiesés ellen reménytelennek tűnő küzdelmet folytató diósdiak ellen az ajkaiaknak mindenképpen győzelemre volt szükségük ahhoz, hogy feledtetni tudják a Puskás Akadémia II elleni botlást, no és a dobogós helyezés megtartását a tabellán.

Bücs Zsolt vezetőedző is hasonlóan vélekedet a meccs előtt: – A Diósdnak nem igazán megy a tavaszi szezonban, zsinórban már öt vereséget szenvedett. Szívesen alkalmaz letámadást, ám a csapat tizenhatodik helyezése is mutatja, nem túl hatékonyan játssza ezt. Fel is készültünk rá, hogy megpróbálnak letámadni bennünket, remélem lesz rá válaszunk.

A válaszra az FC Ajka a következő összeállításban kezdte a találkozót:

Dénes Zsolt (Balogh Márton, 24. perc) – Pál Dávid, Pákai Gergő, Kovács Gergő, Csemer Gyula – Köles János – Skriba Máté, Lőrinczy Attila Balázs Richárd (Major Norbert, 64. perc) – Szabó Zsolt, Kovács Gábor (Pavliczy Balázs, 65. perc).

Vezetőedző: Bücs Zsolt.

Vezette: Móri Tamás (Nyerges Zsolt, Kovács Brankó).

Az ajkaiak az első félórában érzékeltették a hazaiakkal, hogy a kiesés elkerüléséért a felzárkózást nem ezen a meccsen tudják elkezdeni. Már a 12. percben vezetést szerzett az Ajka: Csemer Gyula és Skriba Máté remekül játszott össze, utóbbi futott el a jobb oldalon, beadását Kovács Gábor szép mozdulattal közelről a hálóba fejelte, 0 – 1. Néhány perc múlva Csemer Gyula 25 méteres szabadrúgása alig ment a léc fölé. A 20. percben Dénes Zsolt kapus egy kirúgásnál megsérült, helyére Balogh Márton állt be. A 27. percben tovább növelte előnyét az FC Ajka: újabb pazar támadás futott a jobb oldalon, Skriba Máté egy csellel becsapta védőjét, szépen passzolt Lőrinczy Attila elé, aki közelről okosan lőtt a kapuba, 0 – 2. A félidő hajrájában is egykapuzott az Ajka, de a helyzetek kimaradtak.

Szünet után az 51. percben megszületett a harmadik ajkai találat: Szabó Zsolt buktatásáért megítélt 25 méteres szabadrúgásból Csemer Gyula hatalmas erővel bombázta a jobb felső sarokba a labdát, 0 – 3. Néhány perc múlva Lőrinczy Attila szép cselek után 16 méterről centikkel lőtt a jobb kapufa mellé. A 61. percben a Kovács-testvérek hozták össze a negyedik ajkai gólt: Köles János nagy bedobását Kovács Gergő csúsztatta a kapu elé, Kovács Gábor pedig hat méterről a hálóba fejelt, 0 – 4. A hátralévő időben négy ajkai helyzet maradt ki, végül a 88. percben a Diósd megszerezte a becsületgólját: egy gyors hazai kontránál Slezák Richárd lövése Kovács Gergőt érintve jutott a kapu bal oldalába, 1 – 4. A meccs utolsó percében Kovács Gergő 14 méteres lövése nem sokkal ment a kapu fölé.

Az FC Ajka a katasztrofális minőségű pályán is jól játszott, feledtette az előző fordulóban történt kisiklást. A hazaiaknak egy pillanatig sem volt esélyük, a szerencsének köszönhetik, hogy négy góllal megúszták. Ezzel a győzelemmel megmaradt a harmadik hely a tabellán.

Bücs Zsolt: – Teljesen megérdemelten nyertünk, lehetett volna nagyobb a különbség.