Ismét a sár volt az úr!

0

Nem hazudtolta meg magát a 9. Rallye Show Santa Domenica.  Az egész novemberi szárazságot egy nap alatt akarta bepótolni, mely így az eddigi legsarasabb és esősebb lett, amelyen eddig részt vett a Várkonyi-Makai páros, akik ismét nem ideális körülmények között ismerkedhetett murván a Skoda Fabia R5-el. Végül 8.-ként zárták a viadalt, a két Ranga testvér közé beékelődve.

Várkonyi Szabolcs:

Az idei évünket az extrém körülmények kísérték végig, így volt ez most is. Sőt, a megszokottnál is nagyobb eső volt, az eddigi szitálás helyett most órákon át szakadt, le a kalappal a nézők kitartása előtt. Picit előrébb vártam magunkat, de ilyen körülmények között csak nagy kockázattal lehetett volna gyorsabban menni, amit az előző törés után nem akartam vállalni, így azon kevesek közé tartoztunk, akik sértetlenül hozták be a célba az autót. Az utolsó gyorson még Ranga Petiék előtt voltunk, amit jó lett volna megtartani, ami nem sikerült a már brutális pályán, de így sem vagyok elégedetlen.  Sokat tanultam az autóról és különben is Peti gyorsabb volt, amikor nem hibázott. A körülményektől eltekintve élveztük a versenyt. A rendezők kitettek magukért és egy nagyon jó felkészülés volt a jövő heti Mikulás Rallye-ra. Ott ismét a feleségemmel, Mónikával indulunk, már csak azért is, mert Geri barátom jól megérdemelt nyaralását fogja már élvezni a verseny napján!

Makai Gergely:

Szokásunkhoz híven, erre a versenyre is meghoztuk az esős időjárást, már nem is lenne jó szárazban menni azt hiszem. A viccet félretéve, egy nagyon jól szervezett buli futammal búcsúztattam a 2018-as szezonunkat a Santa Domenica Rally Show-n, Horvátországban. Az abszolút 8-helyen értünk célba, ez volt az első murvás verseny a Skoda Fabia R5-el. Idén is nagyon szép helyeken tudtunk versenyezni, kettő R5-ös versenyautót is kipróbáltunk /Hyundai i20 R5 és Skoda Fabia R5/ most is sok szép emlék marad meg erről a szezonról, köszönöm Szabolcsnak! Részemről vége az évnek, jöhet a pihenés! Szeretném még megköszönni a Korda Racing egész éves munkáját, jó autókat kaptunk mindig!

Támogatóink segítségét köszönjük: Hetech Trend, Vasút Komplett, Droidx, GDP Guru, Autoflex Ker., Villumen, Airvent, Riwax, Di-Fer csoport, ZFW Hortiservice, Sütödetech, VPT Group, ATRA Kft., Sun&Fun Holidays, CATA, RD InterBox Trans Kft., Hyundai Hungary, Garzonszépítők Kft., Horsens Partners kft.