A cápák között is remekelt – Palkovics Adél ezüst- és bronzérme úszásban

0

Miskolcon rendezték július 12 – 15 között a 10-11 éves lányok és a 10-11 éves fiúk számára a Cápa Korosztályos Országos Magyar Bajnokságot. Ajkát, Bujna Lilla edző tanítványa, a Rája ’94 Úszóklub tehetséges tíz éves versenyzője, Palkovics Adél képviselte az év legrangosabb versenyén, ahol két érmet is szerzett.

Adél korosztályában 100 és 200 méter pillangóúszásban, 400 méter vegyesen, és 400 méter gyorsúszásban indult. A fiatal, nagyreménységű sportoló ismét bizonyította  tehetségét a rendkívül erős mezőnyben. 200 méter pillangóúszásban 2 perc 49 másodperces időeredménnyel a második helyen ért célba, s megérdemelten vehette át az ezüstérmet. 400 méter vegyes úszásban is remekelt, 5 perc 59 másodperccel ismét dobogóra állhatott, ezúttal a bronzéremért. 400 méter gyorsúszásban 5 perc 20 másodpercet teljesített, s az ötödik helyért járó oklevelet vehette át. 100 méter pillangót 1 perc 19 másodperc alatt úszta le, ezzel az időeredménnyel a döntőben a hetedik helyen végzett. Minden versenyszámában hatalmas egyéni csúcsokat úszott.

Palkovics Adél nagyon fárasztó, igen nehéz versenyen van túl. Ezen az országos viadalon délelőtt az előfutamokat ússzák a versenyzők, délután pedig a legjobb nyolc döntőt úszik. Lényegében minden versenyszámot kétszer kell leúszni négy napon keresztül. Tehát nagy értéke van az ezüst- és bronzéremnek! Gratulálunk az újabb Rájás tehetségnek és további sok sikert kívánunk neki!

Palkovics Adél

Bujna Lilla edző a verseny után roppantul elégedett volt a végtelenül szorgalmas versenyzőjével: – Nagyon elégedett vagyok Adéllal, gyönyörűen, várakozáson felül teljesített. Remélem, hogy a „nagyok” – Szóka Júlia, Nagy Nikoletta – nyomdokaiba lép és továbbra is hozza a szép eredményeket. Még két hétig edzünk, de már főleg technikázunk és lezárjuk a tanévet, aztán egy hónap szünet, szeptemberben folytatjuk újra az edzéseken.

Palkovics Adél számára két hét múlva tehát a feltöltődés ideje következik egy hónap pihenéssel, hogy aztán szeptembertől újult erővel „ugorjon fejest” a következő nagy versenyeken!