Magabiztos, jó játékkal újabb három pont FC Ajka – Gyirmót FC Győr II 2 – 0 (1 – 0)

0

Az NB III nyugati csoportjának huszonkilencedik fordulójában ismét hazai pályán játszott az FC Ajka a Gyirmót FC Győr második számú csapata ellen. Most is nagy tétje volt a találkozónak a harmadik hely megtartása a tabellán, ehhez persze győzelemre volt szükség, mert az üldöző Kaposvár is győzött Székesfehérváron. Az őszi idényben Gyirmóton 2 – 2-es döntetlent ért el az FC Ajka, akkor mindkét találat Lőrinczy Attila nevéhez fűződött.

Az ajkai zöld-fehérek a következő összeállításban léptek pályára kétszáz néző előtt:

Balogh Márton – Pál Dávid, Pákai Gergő, Kovács Gergő, Csemer Gyula – Tölgyesi Viktor, Köles János, Hanzl Máté – Balázs Richárd (Major Norbert, 40. perc), Skriba Máté (Fodor Marcell, 81. perc), Lőrinczy Attila (Kovács Gábor, 66. perc).

Vezetőedző: Bücs Zsolt.

Vezette: Derdák Marcell (Albert Gergő, Pipicz Norbert).

Az első perctől kezdve az Ajka lépett fel támadólag, gyorsan két veszélyes lövéssel ijesztették meg a vendégek kapusát, bár a lövések ha nem sokkal is, de célt tévesztettek. A 15. percben „tűzijátékba” kezdtek a hazaiak, háromszor is gól születhetett volna, de előbb a kapus védett bravúrral, majd a gólvonalról mentett az egyik védő, harmadik alkalommal centikkel kerülte el a lövés a felső lécet. A 23. percben már tehetetlenek voltak a gyirmótiak: Balázs Richárd az alapvonalig cselezte magát, beadását a vendégek mumusa, Lőrinczy Attila közelről lőtte a hálóba, 1 – 0. Közben a Gyirmót II előtt is adódott helyzet, de különösebb veszélyt nem jelentett a kapura. A hajrában Rusák Edvárd kapus háromszor is bravúrral hárította Skriba Máté előbb közeli, majd 16 méteres lövését, a félidő utolsó percében pedig Lőrinczy Attila tette próbára a hálóőr tudását.

A második negyvenöt perc is Lőrinczy Attila 16 méteres bombaszabadrúgásával kezdődött, de a gyirmóti kapus ismét óriásit védett. A következő percekben a kapusok remekeltek: Rusák Edvárdtól már megszokott volt a bravúr, most Major Norbert lövésénél jeleskedett, ehhez néhány perc múlva az ajkai kapus is csatlakozott, neki egy közeli perdítésnél volt szüksége bravúrra. A 77. percben háromszor is gólt szerezhettek volna a gyirmótiak, de most Balogh Márton bizonyította kitűnő formáját. A 87. perc meghozta az Ajka második találatát is: Major Norbert viharzott el a baloldalon, Csemer Gyulához passzolt, akinek lövését még Rusák kapus bravúrral hárította szögletre. A jobbról beívelt labdát a hosszú saroknál jól helyezkedő Köles János remek fejessel küldte a jobb alsó sarokba, 2 – 0.

Végig rendkívül kitűnő iramú mérkőzést játszott a két csapat. Az FC Ajka hozta hetek óta tartó egyenletes, remek formáját. Sokkal több gól is születhetett volna, de a gyirmóti kapus nagyon jó napot fogott ki, megmentette csapatát a súlyos vereségtől. Bár az ajkai kapust is három-négy alkalommal próbára tették, Balogh Márton is bizonyította, hogy lehet rá számítani, bravúrosan megőrizte kapuját a góltól. A csapat pedig a három ponttal megtartotta harmadik helyezését a tabellán. A következő fordulóban, május 6-án, szombaton 18 órakor a nyugati csoport rangadójára kerül sor: a listavezető és bajnokesélyes ETO FC Győr vendége lesz az FC Ajka.

Bücs Zsolt a mérkőzés végén így nyilatkozott: – Nagyszerűen, szervezetten játszott a csapat. Hétről-hétre fejlődünk, magabiztosan védekezünk, rengeteg helyzetet dolgozunk ki. Ezekből kettőt most kihasználtunk, teljesen megérdemelten nyertünk.