RÁJA ÚSZÓK „HUSZONEGYEZTEK” SZOMBATHELYEN – Szenzációs ajkai „éremeső”

0

A Rája ’94 Úszóklub Ajka fiatal versenyzői Szombathelyen remekeltek a Nyugat-dunántúli Régió Bajnokság második fordulóján. Szenzációs „éremeső áztatta” őket a vasi uszodában. Tíz rájás úszó ugrott medencébe, és a kis csapat a versenyen „huszonegyezett”. Pontosan ennyi éremmel gazdagították csodálatos éremgyűjteményüket. A huszonegyből hét arany-, hat ezüst-, és nyolc bronzérem. A hét aranyból ötöt Nagy Nikolett, egyet-egyet Szabó Dávid és Farkas Dóra nyert.

Nagy Nikolett parádésan szerepelt, szép egyéni csúcsokkal ötször állhatott a dobogó legfelső fokára: aranyérmet nyert 100 pillangóban, 100 mellen, 100 gyorson, 200 vegyesen és 400 gyorson.

Palkovics Adél 100 pillangóúszásban, 100 mellen és 200 vegyesen ezüstérmet „úszott össze”, 100 háton pedig bronzérmes lett.

Szóka Júlia 400 gyorson ért el ezüstérmet, 100 háton, 100 mellen és 100 gyorson pedig bronzérmes lett.

Szabó Dávid minden színű éremből szerzett: 400 gyorson kiemelkedően jó időeredménnyel ért elsőnek célba, 100 háton ezüstérmet nyert, 100 pillangóban és 200 vegyesen a dobogó harmadik fokára állhatott a bronzéremért.

Farkas Dóra is „kipróbálta” a dobogó mindhárom fokát: 400 gyorson arany-, 100 háton ezüst-, 100 mellen és 200 vegyesen bronzérmet vehetett át.

A többiek is jól szerepeltek, hiszen valamennyien pontszerző helyeken végeztek.

A rájások ismét bizonyították, hogy Farkas András és Bujna Lilla edzők irányításával végzett kemény munka újra meghozta gyümölcsét csillogó érmek formájában, hiszen a sikeres szereplés a sportolók szorgalma mellett edzőik áldozatos szakmai munkájának is köszönhető. A huszonegy érem mellett több aranyjelvényes időeredmény is született. Jó előjel ez a közelgő Aranyüst Kupára, valamint a nyári Korosztályos Országos Bajnokságokra, hiszen a rengeteg éremből új lendületet merítve készülnek a további nagy megmérettetésekre. A két kiváló edző irányításával folytatódik az édes-keserves munka, amely nélkül ezek a gyerekek már nem is éreznék teljesnek napjaikat!