Nevetve, boldogan – kerekezve és futva

0

A Tovafutók Egyesület ismét jó hírét vitték városunkról. Az idén kétnapos kerékpáros, illetve futóversenyt rendeztek Ajkán.

Az eddig megszokott városligeti helyszín 2017-ben a belvárossal bővült ki, ahol időmérő futamokat rendeztek a kerékpárosok részére. A megnyitón dr. Péntek Zoltán kiemelte, hogy több mint 500-an jelentkeztek a megmérettetésre, az idén az ország több pontjáról is érkeztek versenyzők.

A jó hangulatot legjobban a versenyzők hozzáállása jellemezte, akik vidám, mosolyogva álltak neki a távnak. A rajt pillanatát, már-már izgatottan várták a résztvevők. Az időmérőn futamon az Agórától egészen Tósokig majd vissza a belvárosba kellett tekerniük a kerékpárosoknak.

A vasárnapi időfutamot a férfiaknál Balogh Lajos, a nőknél Hubai Tímea nyerte meg. Hétfőn pedig már mindannyian rajthoz álltak, amikor is az Ajka-Pápa-Ajka távot kellett megtenniük a versenyzőknek. A befutóra már az ajkai Városligetben került sor, amit a nőknél Albert Katalin, a férfiaknál Rákóczi Viktor nyert meg. A kerékpáros verseny győztese ezután még a Liget Félmaratonon is részt vett.

Az egész napos, jó hangulatú futó versenyen a jelentkezők 7, 14, illetve 21 kilométeres távon vehettek részt. A kisebb távot a nőknél 27 perc 24 másodperces idővel Bányai Petra, a férfiaknál 23 perc 21 másodperccel Fux Dániel teljesítette a legjobban.
A 14 kilométeres távon a nőknél Gálné Józsa Bernadett, a férfiaknál Kanyár Tamás ért be a célba a leggyorsabban. A félmaratonon a győztes Kersner Krisztina és Janota Zoltán lett.