MEGSZAKADT EGY SZÉP VERETLENSÉGI SOROZAT – FC Ajka – Puskás Akadémia II 0 – 1 (0 – 1)

0

A harmadik helyen álló FC Ajka a dobogós helyezés, valamint a több mint egy hónapja tartó veretlenség megtartásáért lépett pályára a Puskás Akadémia II ellen a labdarúgó NB III nyugati csoportjának huszonhatodik fordulójában. A két csapat őszi találkozóján 1 – 0-ra nyert a Puskás Akadémia.

Bücs Zsolt vezetőedző a mérkőzés előtt így nyilatkozott: – Hosszú út vezetett a dobogóig, nehéz és könnyű időszakokkal, de el kell ismernem, egyre jobban focizik a társaság. Üldözőből üldözötté váltunk, ami tesz ránk némi terhet, de ezek után nem lehet más célunk, mint a dobogós hely megtartása. Hazai pályán viszont számunkra a három pont megszerzése a legfontosabb.

Az FC Ajka a következő összeállításban kezdte a találkozót 200 néző előtt:

Dénes Zsolt – Pál Dávid, Pákai Gergő, Kovács Gergő, Csemer Gyula – Köles János, Hanzl Máté (Skriba Máté, 60. perc) – Balázs Richárd (Kovács Gábor, 74. perc), Tölgyesi Viktor, Major Norbert (Lőrinczy Attila, 56. perc), Szabó Zsolt.

Vezetőedző: Bücs Zsolt.

Vezette: Mód István (Nagy Attila, Rózsa Rita).

Negyedórás ismerkedés jellegű játékban az első helyzet Szabó Zsolt nevéhez fűződött, az ajkai támadó 17 méterről centikkel lőtt kapu mellé. A 11. percben a Puskás II-nek egy szöglet utáni fejese okozott kellemetlen pillanatot Dénes Zsolt kapuja előtt. Az ajkaiak többet támadtak, a felcsútiak fegyelmezetten védekeztek, és labdaszerzés után gyorsan támadtak. A széleken akadt lehetősége az Ajkának, de nagyobb gólhelyzetet nem sikerült kialakítani. A 27. percben Csemer Gyula kapáslövése, majd a 30.-ban Major Norbert lövése nem sokkal ment a kapu mellé. A 38. percben Tölgyesi Attila jobb oldali beadása után Major Norbertet kecsegtető helyzetben szerelték a védők, az ellentámadásból a 39. percben a Puskás II megszerezte a vezetést, amely egyben a győztes találatot is jelentette: egy távoli lövést Dénes Zsolt Damásdi Alex elé ütött ki, a középpályásnak közelről nem okozott gondot a hálóba gurítni a labdát, 0 – 1. A bekapott gól után is rengeteget kapkodott a hazai csapat, a játékban sok volt a pontatlanság.

Ajkai rohamokkal kezdődött a második félidő, először Szabó Zsolt ollózása ment kapu fölé, majd Kovács Gergő fejelt közelről a kapus kezébe. Az 56. percben ismét Szabó Zsolt veszélyeztetett fejessel, néhány perc múlva Lőrinczy Attila 18 méteres bombája akadt el a védőkben. A 64. percben az ajkaiak 11-est reklamáltak, de a játékvezető másképp látta az esetet. Hatalmas volt a hazaiak nyomása, legalább négy alkalommal is a szerencse mentette meg a vendégcsapatot a góltól. A 90. percben Dénes Zsolt hatalmas bravúrral védte Erdei András százszázalékos ziccerét. Az ötperces hosszabbításban Köles János egyenlíthetett volna, de remek helyzetből a kapufára bombázta a labdát. A következő percben a Puskásos Hudák Martin is eltalálta a kapufát.

Alacsony színvonalú összecsapáson egyik csapat sem nyújtott elismerésre méltó teljesítményt. Az FC Ajka a korábbi meccseken produkált kitűnő játékához képest ezen a mérkőzésen árnyéka volt önmagának. Hiába dolgozták ki „futószalagon” a jobbnál jobb helyzeteket, a vendégek kibekkelték a meccset, és szerencsés góllal elvitték a három pontot. Az FC Ajka gyengébb teljesítménye ellenére is rászolgált volna legalább az egy pontra, hiszen a csapat igyekezetével nem volt probléma. A dobogós hely megmaradt, most a Hévíz „segített be”, Kaposváron 0 – 0-s döntetlent ért el, így az üldözőnek nem sikerült az előzés.

Bücs Zsolt mérkőzés utáni nyilatkozata: – Sokat tettünk azért, hogy nyerjünk. Úgy gondolom, nem érdemeltünk vereséget, a hozzáállással elégedettek lehetünk. Nagy problémának látom, hogy egy utánpótlásklub, amely az NB III-ban játszik, már az első félidőtől kezdve időt húz. Ez számomra elgondolkodtató.