Hetedik helyen zárták életük első rali-Eb szezonját Vogelék

0

Izgalmas, kiszámíthatatlan szezon után a hetedik helyen zárta élete első rali-Eb szezonját az ERC3-as kategóriában a Vogel Adrienn, Notheisz Ivett páros.

A Roger Racing Team és a cseh Orsák Rallysport színeiben versenyző magyar duó szerezte a nők között a legtöbb pontot úgy, hogy három hétvégén is el tudtak indulni a hatból. Igaz, az évad utolsó fordulóját, a Kanári-rali egy kicsit csalódottan zárták.

Már a pályafelírásnál látszott, hogy minden korábbitól eltér ez a helyszín. Adrienn és Ivett célja az volt, hogy minél erősebb eredménnyel bizonyítsák, hogy van helyük a férfiak között.

“A pénteki gyorsaságikon extra feladatokkal hangolódtunk a megpróbáltatásokra: kétszer is kereket kellett cserélnünk, de ennek ellenére a gyorsan változó körülmények között is tartani tudtuk a ritmust, és hetedik helyen zártuk a napot az ERC3-ban. Reméltük, hogy másnap tovább tudunk javulni, de ez sajnos nem történt meg” – nyilatkozta Vogel Adrienn.

A Kanári-rali zárónapján a lányoknak is meg kellett ismerkedniük azzal, hogy milyen, amikor a technika írja a verseny forgatókönyvét.

37 VOGEL Adrienn (HUN), NOTHEISZ Ivett (HUN),Ford Fiesta Rally4, action during the 2020 Rally Islas Canarias, 5th round of the 2020 FIA European Rally Championship, from November 26 to 28, 2020 in Las Palmas de Gran Canaria, Spain – Photo Grégory Lenormand / DPPI

“A 14-es gyorsasági után, mindössze egy kilométerrel a 15-ös startjától a számítógép hibája miatt megállt az autó. Hiába próbáltuk újraindítani, megjavítani, nem sikerült, ezért a nyolcadik helyről fel kellett adnunk a versenyt. Abban a pillanatban nagyon csalódottak voltunk, de ez egy technikai sport, el kell fogadnunk, hogy ez benne van a pakliban. Három éve versenyzünk együtt Ivettel, és ez volt az első alkalom, hogy nem tudtunk befejezni egy versenyt. Sajnos a kategóriagyőztes Bassas kizárása miatt két riválisunk is előrébb végzett nálunk a Kanári-ralin, így összetettben a hetedik helyen zártuk a FIA ERC 2020-as szezonját, a női indulók között pedig a legtöbb pontot szereztük. A top10-es eredményt a bajnokság kezdete előtt azonnal aláírtam volna, szóval helytálltunk, de van hová fejlődni. Izgalmas szezon volt, és nagyon reméljük, hogy jövőre visszatérhetünk.”

Fotó: FIA ERC, Vogel archív.