A TovaFutók SE Ajka versenyzői az elmúlt hetekben több versenyen képviseltették magukat, és valamennyien jó eredményekkel értek célba.

Remek hangulatban zajlott a III. Knauf Tihanyi Félmaraton Fesztivál, amelyen az ajkai versenyzők nemcsak fizikailag teljesítették a 21 kilométeres távot, hanem lelkileg is kihozták magukból a maximumot. A rajt és a cél a tihanyi Belső-tó partján volt.

Szigeti Ildikó kategóriájában bronzérmet szerzett, Schellné Sári Beáta a kilencedik, Újlaki Alfonz a harminckilencedik helyen végzett saját csoportjában. A tíz kilométeres női futógálán több mint kétezer versenyző közül Némethné Szabó Mária a 237. helyre futott be.

A minap megrendezett Tour de Balaton bringatúra Balatonföldvár Keleti Strandról indult. A 206 kilométeres távon a legelszántabbak indultak. Két ajkai, Ferenczi Attila és Tóth Anita minden megerőltetés nélkül teljesítette az embert próbáló túrát a Balaton körül.

A kemény, rengeteg munkával és megpróbáltatással, de annál több örömmel járó csodálatos versenyeken az ajkaiak büszkék lehetnek teljesítményükre! Az ajkai sportrajongók is büszkék rájuk!